Brad Furman Kimdir

Brad Furman, Amerikalı film yönetmeni, yapımcısı ve senarist.

Furman, Lafayette Hill’de büyüdü ve Philadelphia’daki Penn Charter School’a ve Wynnewood’daki Friends Central’a gitti.

Daha sonra New York Üniversitesi Tisch Film ve Televizyon Sanatları Okulu’na katıldı.

2000’lerin başından beri bir film ajansında ve ABC talk show The Nancy Glass Show’da yapımcı olarak dahil olmak üzere film ve televizyonda çalıştı.

Ayrıca Erin Brockovich (2000) ve The Mexican (2001) filmlerinin yapımında Julia Roberts’ın asistanı olarak çalıştı.

2002’den itibaren çeşitli kısa filmler ve bir belgesel çekti.

2007’de Furman, The Take’i ilk kez bir uzun metrajlı filmde yönetti.

Başrollerde Furman’ın da uzun yıllardır özel arkadaş olduğu John Leguizamo, Rosie Perez ve Tyrese Gibson oynadı.

Lions Gate Entertainment ve Lakeshore Entertainment, Michael Connelly’nin romanı The Client’ı uyarlamak için genç bir yönetmen ararken, Connelly yapımcılara Furman’ın ilk yönetmenlik denemesi olan The Take’i sundu.

Furman sonunda The Client’ı yönetmesi için işe alındı. Başrollerini Matthew McConaughey, Ryan Phillippe, Marisa Tomei ve William H. Macy’nin paylaştığı film, iyi ile mükemmel arası eleştiriler aldı ve mali açıdan başarılı oldu.

Aralık 2011 itibariyle dünya çapında 75 milyon doların üzerinde hasılat elde etti ve 40 milyon dolarlık bir bütçe başarı demekti.

N. Richard Nash’in 1975 tarihli aynı adlı romanından uyarlanan Cry Macho, başlangıçta üçüncü yönetmenlik çalışması olarak duyurulmuştu.

Film aynı zamanda Arnold Schwarzenegger’in Kaliforniya valisi olarak görev süresinin sona ermesinin ardından bir aktör olarak dönüşünü temsil etmeyi amaçlıyordu.

Ancak Schwarzenegger’in evlilik krizi nedeniyle proje şimdilik daha fazla sürdürülmedi; Yönetmen Clint Eastwood, eseri yalnızca 2021’de filme aldı.

2013 yılında Furman’ın Justin Timberlake, Ben Affleck ve Gemma Arterton’ın oynadığı üçüncü uzun metrajlı filmi Runner Runner yayınlandı.

AYRICA BAKIN

Ünsal Ünlü Kimdir Hayatı

Gazeteci Ünsal Ünlü, 22 Ocak 1970 tarihinde Ankara’da dünyaya geldi. 1982 senesinde Radyo Çocuk Saati’nde …

error: LÜTFEN KOPYALAMAYIN OKUYUN!