Anti-Flag Kimdir

Anti-Flag, 1988 yılında grubun vokalliğini yapan Justin Sane ve baterist Pat Thetic tarafından kuruldu.

İlk zamanlar kadroda çok değişiklik olmuş ve grup 1989’da dağılmıştır.

İlk Üç Albüm (1996-1999)

1993’te Andy Flag’in gruba basçı olarak katılmasıyla yeniden müzik kariyerlerine dönmüşlerdir.

1996’da grup ilk albümü olan Die For The Government’i piyasaya sürdü.

1996’da Andy Flag’in gruptan ayrılmasıyla 1997’nin başlarında Chris Head grubun basçısı oldu.

1997’de gruba Jamie “Cock” Towns katıldı ve grubun basçısı konumuna geldi. Chris Head is arka vokal ve ritim gitarı üstlendi.

1998’de grup Their System Doesn’t Work For You ‘yu yayınladı.

Their System Doesn’t Work For You Anti-Flag/d.b.s.’in split albümü North America Sucks’ın içinde yer almış fakat yayınlanmamış on şarkıdan oluşuyordu.

Grup kendi plak şirketi A-F Records’u kurarak Their System Doesn’t Work For You’yu bağımsız olarak yayınlama kararı aldı.

Jamie “Cock” Towns’un 1999’da gruptan ayrılmasıyla Chris Barker (#2) grubun yeni basçısı oldu ve grubun bugünkü kadrosu belirlenmiş oldu.

1999’da grup Go Kart Records/A-F Records’tan A New Kind Of Army’yi yayınladı. Albüm kürtaj, siyasi yolsuzluk, ırkçılık, faşizm, sorunlu gençlik, polis şiddeti gibi konuları ele aldı.

Albüm kapağı “Savaşmak için çok akıllı. Öldürmek için çok akıllı. Şimdi katıl. Yeni ordu türüne.” ibaresini içeren bir posterle açılıyordu.

Buna ek olarak, grup, albüm kapağının altında “Anti-Flag Amerikan karşıtlığı anlamına gelmez. Anti-Flag savaş karşıtlığı demektir. Anti-Flag birlik demektir.” diyerek feragat etti.

Fat Wreck Chords (2000–2004)

Grup 2000 yılında Vans Warped Tour’a davet edildi. Bu süreçte Fat Wreck Chords ‘un sahibi, NOFX’un da vokali olan Fat Mike ile tanıştı.

Bu tanışmadan sonra Anti-Flag Fat Wreck Chords’tan iki albüm yayınladı.

2001’de grup müzik yapımcısı Mass Giorgini ile Underground Network’u kaydetmek için anlaşmaya vardı ve Fat Wreck Chords’tan albümlerini yayınladılar.

Albüm faşizmi (özellikle Neo-Nazilerin hardcore sahnesine sızışını) ve ABD’nin yabancı politikasını hedef göstermeye devam etti.

Albüm, en kayda değeri Profesör “Howard Zinn”‘in olmak üzere, politik analizcilerin ve tarihçilerin denemeleriyle dolu günümüzde yaygın olan bir kitapçığı içermede bir ilkti.

Şubat 2002’de Anti-Flag, A-F Records’tan “Mobilize” albümünü çıkardı. Albüm, diğer albümlerden alınmış sekiz şarkının canlı versiyonlarının yanı sıra sekiz yeni şarkı içeriyordu.

Amerika’da 11 Eylül terörist saldırılarının meydana gelmesiyle Anti-Flag albümdeki “911 For Peace” şarkısıyla savaşın ısrarla istenmesi hakkındaki karşıt görüşlerini açıkça belirtti.

Bu süre boyunca, birçok müzik market Anti-Flag’in müziğini anti-Amerikan ilan etmesinin yanı sıra grubun albümlerini de raflarından indirdi.

2003’te Anti-Flag Fat Wreck Chords’tan The Terror State albümünü çıkardı.

Albüm öncelikli olarak Bush yönetiminin Terörizmle Savaş’ı idare etmesinin eleştirileri üzerinde yoğunlaştı.

Bu albüm de grup üyelerinin yanı sıra politik analizcilerin denemelerinden oluşan bir kitapçık içeriyordu.

Albüm, sözleri orijinal olarak Woody Guthrie tarafından yazılmış olan “Post-War Breakout” adında bir şarkı içerir.

8 Ekim 2004’te, temsilci Jim McDermott, ABD Temsilciler Meclisi’nde Anti-Flag’i genç insanları oy kullanmaya teşvik eden çalışmalarından dolayı öven bir konuşma yaptı.

RCA (2005-2009)

2005’te Anti-Flag, büyük bir plak şirketi olan RCA ile iki albümlük bir kontrat imzaladı.

Bu iki albümün ilki, For Blood And Empire, 21 Mart 2006’da piyasaya sürüldü.

Albümün ana odak noktası grubun Terörizmle Savaş’ın ABD hükümeti tarafından kötüye kullanılmasının eleştirisi üzerinedir.

Grup albümde yer alan “War Sucks, Let’s Party” adlı şarkıyla isimlendirdikleri Amerika ayaklı büyük turlarını Nisan ayında bitirdiler ve birçok projede yer aldılar.

Anti-Flag’in kariyeri boyunca The Code, Pipedown, Much The Same, The Vacancy, The Unseen, Modey Lemon, Thought Riot, Tabula Rosa gibi birçok grup grubun kendi plak şirketi olan A-F Records’un listesine eklendi.

AYRICA BAKIN

Paleolitik Çağ

Paleolitik Çağ, insanlık tarihindeki en eski dönemlerden biridir ve Eski Taş Çağı olarak da bilinir. …

error: LÜTFEN KOPYALAMAYIN OKUYUN!