DENİZ ALEMDAR KİMDİR

Sefa Deniz Alemdar, edebiyat ve sanatla iç içe olan bir ailenin üyesidir. 

Çeşitli sanat dallarıyla uğraşma olanağı bulan Alemdar; ritim ile bütünleştiğini fark ettiğinde henüz 10 yaşındaydı ve bu bütünlük onun dünyası haline geldi.

 Çocukken sıklıkla izlediği rock konserlerinden esinlenerek, “Cümbüş” marka ilk davulunu yanan bagetleriyle kaza sonucu ateşe verdi. 

Progresif rock ve north jazz, müzikal sanatçının tavrını etkileyen akımlardır.

 90’ların sonlarında Kerim Çaplı, 2005 yılında kurucu üyelerinden olduğu Yüksek Sadakat’le çalışmaya başladı.

Müzik araştırmacısı ve yazarı (Şubat 2014) Murat Beşer’e göre:

“Genç yaşına rağmen emektar bir müzisyen Sefa Deniz Alemdar; memleketimizin sayısız topluluk ve sanatçısına eşlik etmiş yetenekli bir davulcu olarak… 

Onu sahnede defalarca izledim; nasıl yer aldığı ekibin emniyet kilidi olduğuna, arkadaşları için nasıl bir güvenlik oluşturduğuna şahit oldum.

 Sadece sahnedekiler değil, izleyiciler arasında da Deniz’in sahnedeki varlığı, bizi birazdan sarmalayacak olan müziğin kalite garantisiydi. 

Onu bu ülkedeki rock müzisyeni ortalaması üzerinden tarif etmek kolay değil. 

Nazik stili, iyi huylu karakteri, pozitif düşünceleri, kibar ve sessiz konuşması birebir yansıyor Deniz’in davul çalışına.

Ancak bu keyifli adamın arkasında ve utangaç gülümsemesinin ardında, kılı kırk yaran bir mükemmeliyetçinin yattığını da hemen hissediyorsunuz, davullarını sahneye dizişinden ve daha ilk notayı çalışından.

Her ne kadar önceleri progresif-senfonik caz-rock ve Kuzey cazından etkilense de, çaldığı davulun karakteri bunlarla sınırlı değil; belli bir tavrı, biricik bir karakteri, hepsinden öte de büyük bir tutkusu var Deniz’in. 

Bunun iki vucüda gelmiş kanıtından ilki davulunun ortasına yapıştırdığı Frank Zappa portresi, diğeri ise sağ kolundaki King Crimson’ın “In the Court of the Crimson King” albümünün kapağını gösteren dövmesi…

AYRICA BAKIN

BARIŞ (MI DEDİNİZ?!)

TEMEL DEMİRER “Bizim tercihimiz savaş ve barış arasında değil, haysiyetli veya haksız bir yaşam arasında.”[1] …

error: LÜTFEN KOPYALAMAYIN OKUYUN!