DERYA TUNA

Derya Tuna Kimdir, Hayatı

Derya Tuna, 17 Temmuz 1965 tarihinde dünyaya geldi.

İbrahim Tatlıses ile tanışmadan önce Yenikapı’daki gazinolarda sahneye çıkan bir şarkıcıydı.

4 kız, 1 erkek kardeşli, kalabalık ve mutlu bir ailenin çocuğudur.

Derya Tuna, İbrahim Tatlıses ile tanıştığı yıllarda o dönem ikinci sınıf bir şarkıcı olarak Yenikapı’daki gazinolarda sahneye çıkan “uvertür” şarkıcıdır.

İbrahim Tatlıses,1983 yılında Günah filmini çekerken tanıştığı Derya Tuna’yla ilişkisinden “İdo Tatlıses” (İbrahim) isminde bir oğlu dünyaya geldi.

Tatlıses, Derya Tuna ile birlikte yaşamaya başladı, böylece Tuna’nın kısa süren sahne hayatı da sona erdi.

Derya Tuna, daha sonra bir ya da iki filmde Tatlıses’le birlikte daha oynadı. Tatlıses’le 1983 senesinde ‘Günah’, 1985’te ‘Yalnızım’ ve 1987’de ‘Gülüm Benim’ filmlerinde İbrahim Tatlıses’in karşısında yer aldı.

Derya Tuna, “uvertür” olarak başladığı iş hayatına 20 senelik aradan sonra, bir magazin dergisine “köşe yazarı” olarak geri döndü, bir röportajda, ‘Keşke İbrahim Bey’in evlenme teklifini kabul etseydim, hayatım keşkelerle dolu’ demiş.

İbrahim Tatlıses ve Derya Tuna çifti beraberliklerinin 18’inci yılında yollarını 2001’de ayırdı.

Sahneye (Günay Restoran) çıkmaya karar verdiği o yıllarda, 14 Ekim 2002 tarihinde Hüseyin Bozan tarafından bacağından vurulmuştur.

13 Ağustos 2018 tarihinde Kanal D ekranlarında başlayan; “4 Kadın Zamanı” isimli sohbet programında Derya Tuna, Eylül Öztürk, Seda Akgül ve Hande Ataizi ile beraber yer aldı.

AYRICA BAKIN

Aşık Zakir Tekgül

Aşık Zakir Tekgül Kimdir, Hayatı

Aşık Zakir Tekgül, 1960 yılında Erzurum’a bağlı Tortum ilçesinin Bağbaşı köyünde dünyaya geldi. İlkokulu Erzurum’da …

error: LÜTFEN KOPYALAMAYIN OKUYUN!