EKREM DÜZGÜNOĞLU KİMDİR

Sanatçı Ekrem Düzgünoğlu, 20 Haziran 1980 tarihinde Ankara’da dünyaya geldi.

Ailesi Erzincan kökenlidir. 

Küçük yaşlardan itibaren müziğe karşı olan ilgisi belirgin olan ünlü sanatçı, henüz 10 yaşındayken bağlama çalmaya başladı ve bu özelliğini geliştirmeye gayret etmiştir.

 Bu yaşlardayken çaldığı bağlamayla birlikte birçok kişiyi kendine hayran bıraktı.

 Ekrem Düzgünoğlu, gelecekte iyi bir sanatçı olacağının sinyallerini henüz küçük bir çocukken çevresine vermiştir. Müziğe olan  ilgisiyle ilkokulda katıldığı bir yarışmanın ardından birinci olarak Devlet Bakanlığından ödül almıştır.

 Bu ödül, Düzgünoğlu’nun müziğe olan ilgisinin kendisine ilk geri dönüşü olmuştur. 

 Ortaokul öğrenimine Ankara’da devam eden sanatçı, lise öğrenimini de başarılı bir şekilde Ankara’da tamamlamıştır.

Liseden mezun olduktan sonra üniversite sınavlarına katılan Ekrem Düzgünoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Türk Halk Müziği Ses Eğitim bölümünü kazandı.

Öğrenim hayatına İstanbul’da devam etmiştir. 

Eğitim hayatı boyunca müziğe olan yatkınlığını ön planda tutan sanatçı, üniversiteye başlamasıyla birlikte aynı zamanda profesyonel müzik eğitimine de başlamıştır. 

Güzel sesiyle ülkemizde birçok kişiyi kendine hayran bıraktı.

 Ekrem Düzgünoğlu, kısa zamanda müzik sektörünün tanınan bir ismi olmuştur.

Müzik yaşamında başarılı olmak isteyen Ekrem Düzgünoğlu, bu konuyla ilgili en büyük adımını 1999 senesinde 3 arkadaşıyla beraber çıkardıkları albüm ile atmıştır.

 “Grup Çığlık” ismi altında çıkardıkları bu albüm, Anadolu Rock tarzında dinleyicilerin beğenisine sunulmuştur. 

Tam olarak ilk profesyonel deneyim olan bu albüm, Ekrem Düzgünoğlu’nun müzik kariyeri açısından büyük öneme sahiptir.

Aynı sene Ekrem Düzgünoğlu albüm sonrasında kendi yoluna devam ederek müzik hayatını ilerletmeye çalışmıştır. Ünlü ses sanatçısı Zara ile birlikte yaptıkları düet, Düzgünoğlu’nun şöhret basamaklarına tırmanmasında etkili olmuştur.

 1999 senesinde Ulus Müzik tarafından çıkarılmış olan “Destanlaşan Türküler” albümü için Zara ile birlikte düet yapan Düzgünoğlu, daha sonrasında albümün içerisinde bulunan “Bir Fırtına Tuttu Beni” türküsüne çekilen klip ile birlikte büyük bir dinleyici kitlesine ulaşmıştır.

 Bu albümler sonrasında, başarılarıyla adından sıkça söz ettiren Ekrem Düzgünoğlu, müzik hayatını büyük bir hızla ilerletmiştir. 

Zara ile yaptığı düetin ardından yeniden çalışma yapan ünlü sanatçı, 2005 senesinde yine Zara’ya ait olan “Zamanı Geldi” isimli albümün yönetmenliğine ortak olmuştur.

 Ekrem Düzgünoğlu, böylece ses sanatçılığı dışında yönetmenliğe de adımını atmıştır.

2006 senesinde yönetmenlik anlamında oldukça başarılı bir sene geçiren Ekrem Düzgünoğlu, aynı sene Gaye Aksu’nun “İlk Adım” albümüne ve İbrahim Erkal’ın “Yüreğinden Öpüyorum – Gülüm” isimli albümüne de yönetmenlik yapmıştır.

AYRICA BAKIN

Aşık Zakir Tekgül

Aşık Zakir Tekgül Kimdir, Hayatı

Aşık Zakir Tekgül, 1960 yılında Erzurum’a bağlı Tortum ilçesinin Bağbaşı köyünde dünyaya geldi. İlkokulu Erzurum’da …

error: LÜTFEN KOPYALAMAYIN OKUYUN!