HAKAN DEDELER KİMDİR

Sanatçı Hakan Dedeler, Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuarı Temel Bilimler bölümünde eğitimini tamamladı.

Hakan Dedeler, enstrüman olarak tanbur sazını seçti.

Öğrenim hayatı boyunca birçok konserde görev aldı.

Bir dönem çeşitli Türk Müziği Korolarının şefliğini yaptı.

Türkiye’nin internet üzerinden yayın yapan ilk Akademik Müzik Televizyonu Yoyom Tv’de “Lutiye” ve “Kararında” isimli programları hazırladı ve sundu.

2012 ve 2013 seneleri arasında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Kütüphanesinde “Müzikli Kütüphane” Projesini gerçekleştirdi.

2015 ve 2017 seneleri arasında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarında Öğretim Görevlisi olarak çalışmıştır.

2013 ve 2020 seneleri arasında Küçükçekmece Müzik Akademisinde kurucu yöneticilik görevini yapmıştır.

2016 senesinde yöneticiliğini yaptığı Müzik Akademisi Marmara Belediyeler Birliği Altın Karınca Kültür Sanat Ödülüne değer görülmüştür.

2016 senesinde Erdinç Şenyaylar ve Engin Gürkey ile beraber kurdukları ‘3 Hisar’ grubuyla müzik çalışmalarını sürdürmektedir.

3 Hisar’ın 2018 yılının Mayıs ayında Kınay Production etiketiyle çıkan “Hemhâl” adlı bir albümü bulunmaktadır.

Hakan Dedeler, 2018 senesinde yayınlanan “Bize Kalan Miras” albümünde Aşık Veysel’in ‘Beni hor görme’ adlı türküsüyle yer almıştır.

2019 senesinde sanatçının Erdal Yapıcı ile beraber çıkardıkları ‘mâhi’ adlı albümü Kınay Production etiketiyle yayınlanmıştır.

2019 senesinde Özbekistan Taşkent yönetiminin davetiyle Prof.Dr Cihat Aşkın ile birlikte Yerel Yönetimlerde bir ilk olan Müzik Akademisi kurum modelinin sunumunu yapmıştır.

2020 senesinde Viyana MDW Üniversitesinin davetiyle Konservatuvar bölümü müzik öğrencilerine Türk Müziği Workshop dersi gerçekleştirmiştir.

2020 senesinde Kalan & Dmc müzik ortak yapımı Türkülere Kalan 3 karma albümünde yer almıştır.

AYRICA BAKIN

Semra Çağlar Gökalp

Semra Çağlar Gökalp Kimdir, Hayatı ve Hakkında Bilinmeyenler

28. dönem TBMM Yeşil Sol Parti Bitlis milletvekili Semra Çağlar Gökalp, insan hakları aktivisti ve …

error: LÜTFEN KOPYALAMAYIN OKUYUN!