LİLY ALLEN KİMDİR

Lily Allen, müzik endüstrisindeki kariyerine 2005 yılında ilk albümü “Alright, Still” ile başlayan İngiliz şarkıcı, söz yazarı ve televizyon sunucusu.

2 Mayıs 1985’te Hammersmith, Londra, İngiltere’de doğdu.

Albüm eleştirmenler tarafından iyi karşılandı ve ona En İyi Alternatif Müzik Albümü dalında Grammy adaylığı da dahil olmak üzere bir dizi ödül ve adaylık kazandırdı.

Albümde hit single’lar “Smile” ve “LDN” yer aldı ve Allen’ın İngiliz müzik sahnesinde önemli bir figür haline gelmesine yardımcı oldu.

2009’da Allen, aynı zamanda ticari bir başarı olan ve “The Fear” ve “Fuck You” adlı hit single’ları içeren ikinci albümü “It’s Not Me, It’s You”yu çıkardı.

Albüm genel olarak olumlu eleştiriler aldı ve Mercury Ödülü’ne aday gösterildi.

Allen, 2011’de karışık eleştiriler alan ve ticari olarak önceki albümleri kadar başarılı olamayan üçüncü albümü “Sheezus”u çıkardı.

Albümde “Hard Out Here” ve “Air Balloon” single’ları yer aldı.

Allen, 2018’de yapımcılığını Mark Ronson’ın üstlendiği ve “Trigger Bang” ve “Lost My Mind” single’larının yer aldığı dördüncü stüdyo albümü “No Shame”i çıkardı.

Albüm daha kişisel ve içe dönüktü ve genel olarak olumlu eleştiriler aldı.

Allen, kariyeri boyunca açık sözlü ve tartışmalı kişiliğiyle tanındı ve çeşitli tartışmalara dahil oldu.

Ayrıca, Birleşmiş Milletler İyi Niyet Elçisi olarak çalışması ve evsizlik, mülteciler ve kız çocuklarının eğitimi dahil olmak üzere çeşitli hayır kurumlarına verdiği destek de dahil olmak üzere bir dizi hayırsever çabaya dahil olmuştur.

Allen, müzik kariyerine ek olarak, şarkı yarışması dizisi The Voice’un Birleşik Krallık versiyonunda jüri üyesi olarak yer aldı ve ailesine ve kişisel hayatına odaklanmak için müziğe ara verdi. Eski kocası Sam Cooper’dan iki kızı var.

AYRICA BAKIN

BARIŞ (MI DEDİNİZ?!)

TEMEL DEMİRER “Bizim tercihimiz savaş ve barış arasında değil, haysiyetli veya haksız bir yaşam arasında.”[1] …

error: LÜTFEN KOPYALAMAYIN OKUYUN!