ABD’de evsizler toplanmasın diye gölge yapan ağaçların kesilmesi tepkiyle karşılandı

Hükümet ve belediyeler tarafından korunması gereken evsizler ne yazık ki dünyanın her yerinde dışlanmakta ve aşağılanmakta. Toplumun görmek istemediği evsizler Brezilya’da öldürülürken Amerika ve diğer kapitalist ülkelerde ise yok sayılmakta. Ne belediyeler ne de ilerici-demokratik çevrelerin evsizlerle ilgili dişe dokunur projeleri yok.

Evsizler için yeni barınaklar inşa etmesi gereken Lakewood Belediye Başkanı Ray Coles, çözümü evsizlerin dinlendikleri ağaçları keserek buldu.

Sokaklarda yaşamak zorunda bırakılan yetişkin ve çocuk evsizleri hedef alan Lakewood Belediye Başkanı Ray Coles, Asbury Park Press’e yaptığı açıklamada, tartışmalı kararın kasaba sakinlerinin meydana tuvaletini yapanlar hakkındaki şikayetleri üzerine alındığını söyledi.

The Press’e konuşan Lakewood Belediye Başkanı Ray Coles, “(Evsizler) halkı taciz ediyordu, arabaların arasında tuvaletini yapıyordu ve kasabalılar bu durumdan şikayetçiydi” dedi.

Ancak yapılan hamle, bunun kasabadaki evsizlik sorununu çözmeye yönelik olmadığını söyleyen insan hakları savunucularının eleştirilerine neden oldu.

İhtiyaç sahiplerine hizmet sunan Destiny’s Bridge hayır kurumunun kurucusu ve başkanı Steven Brigham, kasabada evsizler için daha fazla barınak yapılması gerektiğini belirtti. Brigham ağaçları kesmenin aşırı bir davranış olduğunu ve çözümün bu olmadığını dile getirdi.

Brigham, o zamandan bu yana komşu bir otoparkta daha fazla ağacın da kesildiğini ifade etti. Brigham, “Kamuya açık parklar kamu malıdır” dedi.

Belediye Başkanı Coles yapılan eleştirilere yanıt vermedi.

Bernamegeh Türkçe

AYRICA BAKIN

“HAYATA DAİR” KENAR NOTLARI

TEMEL DEMİRER   “Hayatını gerçeğe ada.”[1]   Toprağın üzerinde yaşadığını sanan ölülerin giderek arttığı bir …

error: LÜTFEN KOPYALAMAYIN OKUYUN!