ACİL SERVİS KİMDİR ( MÜZİK GRUBU )

Acil Servis, 1992 senesinde kurulan ve aynı sene Cafe Gitar’da sahne almaya başlayan müzik grubudur.

 Kendi parçalarını da yavaş yavaş repertuvarlarına eklemeye başladıklarında artık İstanbul canlı müzik sahnesinin tanınır gruplarından biri olmuşlardı. 

Albüm hazırlıkları 1995 senesinde başladı. 

Stüdyo Spectrum’da o dönem tonmayster olarak çalışan Serdar Öztop’la beraber şarkılarını kaydettiler. Kayıtların büyük çoğunluğu bittikten sonra Raks Müzik’le anlaştılar. 

O dönemde Soner değişik müzikal çalışmalara girmek isteğini belirtip gruptan ayrıldı. 

Yerine Bülent Akbay geçti ve ilk albümleri ‘Küçük Adam’ 1996 yılının sonunda piyasaya çıktı. 

Albümün ve ilk klip parçası Bebek’in gördüğü ilginin ardından konserler vermeye başlayan Acil Servis bir yandan da kulüplerde sahne almayı sürdürdü. 

1998 senesinde ikinci albüm hazırlıklarına başlayan grup plak şirketinin kapanması ve ekonomik kriz nedeniyle uzunca süre yalnızca kulüplerde çalarak yoluna devam etti. Bu esnada Bülent gruptan ayrıldı ve grup Berke Özgümüş’le çalışmaya başladı. 

2002 senesinde çeşitli sebeplerle kulüp programlarına da son veren grup 2 yıl  sadece provalarda bir araya gelerek albüm projesi üzerinde çalışmalarını devam ettirdi.

2004 senesinde yeniden kulüplerde sahne almaya başlayan Acil Servis’te davula yeniden Soner Doğanca geçti. Böylelikle grup orijinal kadrosuyla konser ve kulüp programlarına devam etti.

2007 senesinde tekrardan ikinci albüm çalışmalarına ağırlık veren grup, kayıtlarına 2008 senesinde yine Serdar Öztop’la, ancak bu defa onun kendi stüdyosunda başladı. 

Kayıtları 2009 senesinde tamamlanan 2. albümleri “Dur, Bekle…” deki bütün şarkıların düzenlemeleri kendisine ait olan grup, aynı zamanda albümün prodüksiyonunu da kendileri yaptı.

2010 yılının Mart ayında Soulfulworks – EMI etiketiyle yayınlanacak olan albümün ilk klip parçası  Cihan Çelikel’in yönetiminde “Yanıma Gel” adlı şarkıya çekildi.

 2.klip “Eller Yalan” parçasına Devrin Usta yönetmenliğinde , 3.klip “Bir Tek Sen Anlarsın” parçasına İmre Haydaroğlu yönetmenliğinde çekildi.

Grup şu ana kadar kadar 100’ü aşkın konser ve 1000’e yakın kulüp performası gerçekleştirdi.

AYRICA BAKIN

“HAYATA DAİR” KENAR NOTLARI

TEMEL DEMİRER   “Hayatını gerçeğe ada.”[1]   Toprağın üzerinde yaşadığını sanan ölülerin giderek arttığı bir …

error: LÜTFEN KOPYALAMAYIN OKUYUN!