YIRTIK UÇURTMA GRUBU KİMDİR

Yırtık Uçurtma, Ekim ayının 1996 yılında Yaren Karahasan, Mutlu Arı ve Ertan Subaşat tarafından kurulan, Anadolu Rock müziğinin genç temsilcilerinden olan bir müzik grubudur.

Gruba; Ocak 1997’de klavyeli çalgılarda Barış Göker, aynı senenin Mart ayında da davul’da Şenel Aytaş katılmıştır. Grup kuruluşundan itibaren beste ve sahne çalışmalarına eğilmiştir.

 Beyoğlu’nda ağırlıklı olmak üzere birçok barda uzun yıllar sahne almıştır ve çeşitli üniversitelerde konserler vermiştir. 

Bazı müzikal anlaşmazlıklar sebebiyle Kasım 1999’da Barış Göker gruptan ayrılarak klasik Hard Rock grubu Nautilus’a geçmiştir.

 Ertan Subaşat’ın gruptan ayrılmasıyla farklı dönemlerde çeşitli bas gitaristlerle sahne alan gruptan Haziran 2006’da Mutlu Arı’nın da ayrılmasıyla birlikte solist olarak Alper Yazıcı gruba dahil olmuştur.

Cem Karaca, Erkin Koray, Moğollar ve daha birçok usta isimle de aynı sahneyi paylaşmıştır.

 Yırtık Uçurtma, 2001 senesinde “Yırtık Uçurtma” ve 2005 senesinin sonunda “İki” isimli albümlerini çıkardı.

2009 senesinde 11 il 12 konserlik Yırtık Uçurtma “Hâlâ Yalnız Sen Türkiye Turnesi”ne adını veren, “Yalnız Sen” şarkısının yeni versiyonu olan “Hâlâ Yalnız Sen”i resmi sitelerinden ücretsiz olarak dinleyicileriyle paylaştı ve şarkının klibini yayınladı.

Şubat 2013’te  “Yırtık Uçurtma 3 / Yeni Nefes” albümünü “Anadolu Müzik Yapım” etiketiyle çıkarmıştır.

 Bu albümde ayrıca “Hâlâ Yalnız Sen” parçasının enstrümantal versiyonu da yer almaktadır.

AYRICA BAKIN

Militarizmin potansiyel zararları nelerdir?

Militarizmin potansiyel zararları, toplumsal, ekonomik, politik ve uluslararası düzeylerde çeşitli olumsuz etkilere neden olabilir. İşte …

error: LÜTFEN KOPYALAMAYIN OKUYUN!