Blondie Grubu Kimdir

Blondie, 1970’lerin sonunda üne kavuşan ve şimdiye kadar 30 milyonun üstünde albüm satmış Amerikalı bir rock grubu.

Grup erken Amerikalı new wave and punk rock sahneleri için öncüydü. İlk iki albümleri bu türlerden kuvvetli materyaller içeriyordu.

Birleşik Krallık ve Avustralya’da başarılı olmasına rağmen, Blondie 1978’deki Parallel Lines albümüne kadar Amerika’da bir yeraltı grubu olarak görülüyordu.

Geçen sonraki 3 yıl içinde, grup farklı hit parçalar çıkarıp bir new wave grubu olarak temel tarzlarını korurken, disco, pop ve reggae müziklerinin karışımıyla dikkat çekmiştir.

Hit parçalarına rağmen, bazı etmenler grubu zayıflatmıştır.

Deborah Harry diğer grup elemanlarını insanların onu Blondie olarak gösterecek kadar gölgede bırakan bir ün seviyesine ulaşmıştır.

1992’de yayınlanan “The Hunter” albümü pek kabul görmemiştir.

Çekirdek üyelerden Chris Stein’a ölümcül bir hastalık teşhisi konmuştur. Bu nedenlerle grup 1982’de dağılmaya sürüklemiştir.

Üyeler başka projeler çalıştıkça, Blondie’nin ünü sonraki on yıllık sürede artmıştır ve grup 1997 yılında yeniden birleşmiştir, tazelenmiş bir başarı elde etmiş ve Birleşik Krallık’ta 1999 yılında “Maria” single parçası bir numaraya çıkmıştır.

Grup tura çıkmış, dünyanın her tarafında konserler vermiştir ve 2006 yılında Rock and Roll Hall of Fame ve “the RockWalk of Fame”‘a kabul edilmiştir.

Grubun ayrıldığı 1982’de Blondie her biri bir öncekinden stilistik bir ilerleme gösteren altı studyo albümü yayınlamıştor.

Grup sadece Harry’nin vurucu sahne kişiliği ve vokal performasıyla bilinmiyor, aynı zamanda punk köklerinden, birleştirdikleri New Wave, Disco ve Hip Hop’a kadar uzanan popüler müziğin birçok alttürünün parçalarını birleştirmesiyle de tanınıyordu.

Mart 2006’da Garbage’ın Shirley Manson’u tarafından yapılan kabul konuşması ile Rock and Roll Hall of Fame’a kabul edildi.

Törene yedi üyenin davet edilmesi, güncel grup ve tören sırasındaki canlı yayında grupla beraber performans sergilemek isteyip, bu istekleri Harry tarafından geri çevrilen eski grup üyeleri Nigel Harrison ve Frank Infante arasında sahnete atışmasına sebep oldu

. 22 Mayıs 2006’da Blondie Hollywood’daki Sunset Bulvarı’ndaki Guitar Center’da Ünlülerin Rock Yürüyüşü’ne katılmışlardır.

Çaylaklar önceki Rock yürüyüşü katılımcıları tarafından oylandılar.

AYRICA BAKIN

Hangi besinlerde çinko bulunur?

Tabloda, çinko bakımından zengin bazı yiyecekler verilmiştir: 1. Kırmızı et (örneğin: sığır eti, kuzu eti, …

error: LÜTFEN KOPYALAMAYIN OKUYUN!