Ahu Özyurt Kimdir Hayatı

Ahu Özyurt, 1970 senesinde Ankara’da dünyaya geldi.

Doktor anne ve babası olan Özyurt, Ankara’da doğmasına rağmen ailesinin işi nedeniyle gençlik yıllarını Bursa’da geçirmiştir.

İlk-ortaokul ve lise eğitim, öğrenimini Bursa’da gören Özyurt, Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümünü kazanmıştır.

Bölümden Lisans derecesiyle mezun olmuştur, daha sonra Columbia Üniversitesi Gazetecilik Yüksek Okulunu master derecesiyle tamamlamıştır.

2003 yılında yayın hayatına CNN Türk ekranlarında başlamıştır ve “Gece Görüşü” adlı programı hazırlayıp sunmuştur.

Öncesinde de Haber Merkezinde editör sunuculuğu yapan Ahu Özyurt, Deniz Bayramoğlu ile birlikte “İş Yemeği” programını hazırlamıştır, sunmuştur.

2007 yılında da CNN Türk ve Milliyet Washington muhabirliği yapmıştır.

Türkiye’ye geri döndükten sonra Bloomberg HT, CNN Türk, Radikal, Hürriyet Daily News gazetelerinde haftalık yazılar kaleme almıştır.

2013 yılında Amerika’nın Tahran’da bulunan ve 30 yıldır kapalı olan büyükelçiliğine ilk giren batılı gazeteci olan Ahu Özyurt 1999 yılında Abdullah Öcalan’ın İtalya’ya kaçışını 2 ay süresince NTV adına Roma’dan takip eden isimdir.

Çok iyi seviyede İngilizce ve İtalyanca bilmektedir.

Ahu Özyurt CNN Türk Haber Editörlüğü yapmıştır.

Galatasaray Spor Kulübü tarafından 19 Ağustos 2021 tarihinde, kulübün resmi twitter hesabı olan “Galatasaray SK” üzerinden yapılan “Galatasaray Spor Kulübü Kurumsal İletişim Direktörlüğü görevine Ahu Özyurt getirilmiştir.

Özyurt’un bu yeni görevi kamuoyuna deklare edilmiştir.

AYRICA BAKIN

Şovenizmin tehlikeleri nelerdir?

Şovenizmin bir dizi tehlikesi vardır ve bunlar genellikle toplumlar arasındaki ilişkileri bozabilir, barışı tehdit edebilir …

error: LÜTFEN KOPYALAMAYIN OKUYUN!