Aimee Garcia Kimdir Hayatı

Amerikalı oyuncu Aimee Garcia, 28 Kasım 1978 tarihinde Chicago Illinois’da dünyaya geldi.

ABC’nin durum komedisi türündeki George Lopez dizisinde “Veronica Palmero” adlı karakteri, CBS’nin tarihî dönem draması türündeki Vegas dizisinde “Yvonne Sanchez”, Showtime’ın dram türündeki Dexter dizisinde “Jamie Batista” ve FOX’tan Netflix’e devredilen dram türündeki Lucifer dizisinde “Ella Lopez” adlı karakterleri canlandırarak geniş kitleler tarafından bilindi.

Annesi Eloisa, Meksika’nın Hidalgo eyaleti Pachuca kentinden olup Northwestern Üniversitesi diş hekimliğinden mezun olmuştur.

Babası Hector, San Juan, Porto Riko’dan olup ABD Silahlı Kuvvetlerindeydi.

Garcia, çocukken reklamlarda oynamaya başlamıştır ve yedi yaşında tiyatroya katılmıştır.

Fenwick Lisesine gittiği Oak Park, Illinois’te yetişmiştir.

Okuldayken Piven Tiyatro Atölyesinde oyunculuk dersleri almıştır.

İktisat, gazetecilik ve Fransızca alanlarında üç alanda eğitim gördüğü Northwestern Üniversitesinde yerel oyunlarda ve müzikallerde yer almıştır.

Mezun olduktan sonraki bir sene boyunca oyunculuğu bırakmıştır ve Brooklyn, New York’ta yatırım fonu analiz uzmanı idi.

İşinden memnun kalmayınca kendi kariyerini kovalamak için 2002 dolayında Los Angeles’a yerleşmiştir.

WB’nin Greetings from Tucson’unda Maria’yı canlandırmıştır ve Global Frequency’nin pilot bölümünde yer almıştır.

Disney Channel’ın özgün filmi Cadet Kelly’de (2002) rol almıştır ve WB’nin durum komedisi All About the Andersons’ta Anthony Anderson’un yanında Lydia rolünü canlandırmıştır.

2006 yılında, Lopez’in yeğenini oynayarak George Lopez dizisinde yer almaya başlamıştır.

Garcia, komedi-drama filmi Major Movie Star’da (2008) Jessica Simpson’la birlikte rol almıştır.

Ayrıca D-War (2007) filminde yardımcı bir rol oynamıştır ve Adam Sandler’in bir filmi olan Spanglish’te (2004) anlatıcılığı üstlenmiştir.

2009 senesinden 2010 senesine kadar Garcia, kadrosunda oldu Peter Berg’in de kadrosunda bulunduğu NBC’nin tıbbi dram dizisi Trauma’da ATT helikopter pilotu olan Marisa Benez’i canlandırmıştır.

Garcia, Showtime’ın Dexter’ında Jamie Batista olarak üç sene geçirmiştir ve Dramatik Televizyon Dizisinde En İyi Topluluk dalında SAG Ödülüne aday gösterilmiştir.

MGM’nin tekrardan yorumladığı RoboCop (2014) filminde Dr. Jae Kim’i oynamıştır.

2016 senesinde Garcia, LAPD’nin adli bilimcisi Ella Lopez’i oynadığı Fox televizyon dizisi Lucifer’in ikinci sezonu için ana oyuncu kadrosuna eklenmiştir.

Garcia 2019 yılında bağımsız film olan El Chicano’da rol almıştır ve performansının “yaşam dolu izlenimi” için Hollywood Reporter’dan övgü almıştır.

Garcia, televizyon dizisi GLOW’a dayanarak çizgi roman dizisi GLOW vs. The Babyface’i eski profesyonel güreşçi AJ Mendez ile birlikte yazmıştır, dört sayının ilki IDW Publishing tarafından 2019 yılının Kasım ayında yayınlanmıştır.

Garcia ile Mendez, Dungeons & Dragons’un dört sayılık At the Spine of the World adlı kısıtlı serisini yazmak için tekrar bir araya gelmişlerdir, ilk sayı da IDW tarafından 2020 yılının Kasım ayında yayımlanmıştır.

Garcia, Los Angeles, Kaliforniya’da ikamet etmektedir.

 

AYRICA BAKIN

Turgay Noyan Kimdir Hayatı

Denizci, gazeteci, köşe yazarı, müzisyen, besteci, yazar, oyun yazarı Turgay Noyan, 1944 senesinde Ankara’da dünyaya …

error: LÜTFEN KOPYALAMAYIN OKUYUN!