ANIL PİYANCI KİMDİR

Rap müzisyeni ve söz yazarı Anıl Piyancı, 17 Temmuz 1990 tarihinde İzmir’in Karşıyaka ilçesinde dünyaya geldi. 

Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olmuştur. Müzik kariyerine çok genç yaşta başlamıştır ve birçok projede yer almıştır. 

Piyancı, rap ve Hip-Hop tarzındaki müziklere olan ilgisini küçük yaşta keşfetmiştir, bu alanda yetenekli olduğunu düşünerek ilk şarkı sözlerini 13-14 yaşlarında yazmaya başlamıştır.

14 yaşında ilk kaydını alan rap sanatçısı, aynı zamanda Hip-Hop’ın başka bir kolu olan grafiti sanatıyla da senelerce uğraşmıştır.

Bu dönemden sonra kendini tamamıyla müziğe adamaya karar vermiştir, yeraltı rap sektöründe hızla ünlenen müzisyenlerden biri olmayı başarmıştır.

Birçok organizasyonda yer alarak ismini duyuran Piyancı, rap dünyasının ünlü isimleriyle beraber çalışıp MC’lik yapmıştır.

 2006 senesinden bu yana albüm çalışmalarını devam ettirmektedir ve çıkardığı albümlerin video kliplerini yayımlamaktadır.

Anıl Piyancı, 16 yaşında “Yeşil Oda” adlı ilk Hip-Hop stüdyosunu kurdu.

 Piyancı, 2012 senesinde rapçi Grogi ile Yetenek Sizsiniz Türkiye isimli yetenek gösterisi programına katıldı fakat ikinci turda elendi. 

Sonrasında albüm çalışmalarını sürdüren Piyancı, son dönemde kurulmuş olan 8 kişilik grupla birçok yeni çalışmaya imza attı.

Profesyonel ve resmi anlamdaki ilk albümü olan Zaman Yok, 2013 senesinde piyasaya sürdü.

2010 yılından beri hip hop müzikle uğraşan Piyancı 2011 yılında Ezhel’in “Sekiz” isimli şarkısında yer alan isimlerdendi.

 2013 senesinde yayınladığı “Git” şarkısıyla büyük bir ivme kazandı. 

21 Mayıs 2014 tarihinde YouTube’da yayınladığı “Bi Duman Hip-Hop” şarkısıyla çıkış yaptı.

 Çeşitli ürünler ve tişörtler bastırdı.

Sonrasında DJ Artz, Allame, Defkhan ve Hayki ile birlikte “Kara Para”, Dj Artz, Ezhel ve Patron ile “I am the King”, DJ Artz, Ezhel ve Grogi ile “Bugün Biraz İçtim” şarkılarında yer aldı. 

Nasıl Yani filminin şarkısını seslendirdi.

2019 yılında Zeynep Bastık ile “Bırakman Doğru mu?” isimli şarkıyı akustik olarak seslendirdi.

 Şarkı Spotify Türkiye’de 2019 yılının yazında en çok dinlenen şarkılar listesinde yer aldı.

Aynı sene bazı reklam filmleri için şarkı yaptı.

2020 yılında MüzikOnAir ve Bahçeşehir Üniversitesi Radyosu’nun verdiği “Müziğin Yıldızları Ödülleri”nde “En İyi Çıkış Yapan Rap Müzik Sanatçısı” ödülünü aldı.

Aynı sene Universal Müzik Yapım ile çalışmaya başladı.

AYRICA BAKIN

Militarizmin potansiyel zararları nelerdir?

Militarizmin potansiyel zararları, toplumsal, ekonomik, politik ve uluslararası düzeylerde çeşitli olumsuz etkilere neden olabilir. İşte …

error: LÜTFEN KOPYALAMAYIN OKUYUN!