Anne ve babasını öldürerek videoya çekti: ”Çocukluk hayalim gerçekleşti” dedi

Antalya’da bir otelde tatil yapan babasını ve annesini öldüren Rus Dmitry Stepanov işlediği cinayeti itiraf ederek, “Bugün babamı öldürdüm. Babam, benim kemiklerimi kırdı, kulağımı patlattı. Çocukluktan bu yana hayalim babamı öldürmekti, sonunda hayalim gerçekleşti” dedi.

Olay Çolaklı turizm bölgesinde 5 yıldızlı bir otelde gerçekleşti.

Edinilen bilgilere göre bir ihbar üzerine otele giden sağlık ekipleri Rus vatandaşı Pavel Stepanov (62) isimli şahsın çekiçle darp edilerek yaşamını yitirdiğini, eşi Tatıana Stepanov’un (64) ise ağır yaralı olduğunu belirledi.

Olay yerine sevk edilen güvenlik ekilperi tarafından yapılan incelemede, aynı odada konaklayan ve psikolojik sorunları olduğu bildirilen Dmitry Stepanov’un çekiçle başlarına vurarak babasını öldürdüğü, annesini ise ağır yaraladığı belirlendi.

Daha sonra hastaneye kaldırılan anne de hayatını katbetti.

Olay sonrasında kaçan Dmitry Stepanov’un yakalanması için özel ekip oluşturuldu.

Cinayetin olduğu günün akşamında bir kafeye çay içmeye giden Stepanov, burada kendini kayda alıp bir video çekmiş ve cinayeti itiraf etmişti.

İHA tarafından yayınlanan videoda Stepanov, şu ifadeleri kullanmıştı:

“Bugün babamı öldürdüm. Sebebi; o bana çocukluğumda eziyet ederdi ve şiddet uygulardı. Babam amcamın yanında benim kemiklerimi kırdı. 2005 yılında kulağımı patlattı. Onu arkadaşımız Tatyana da gördü. Beni ruh hastaları hastanesine gönderdiler. Her şey babaannemin dediklerinden sonra başladı. O bana ‘sen hep kötü şeyleri üstüne çekiyorsun, onu senden çıkaracağız’ derdi ve bakın sonunda çıktı. Ben şimdi Türkiye’deyim ama Rusya’ya dönmeye korkuyorum. Beni ruh hastalıkları hastanesine gönderirler ve orada suçlarlar. Bana yardımcı olmanızı rica ediyorum çünkü ne yapacağımı bilemiyorum. Benim çocukluktan bu yana hayalim babamı öldürmekti, sonunda hayalim gerçekleşti. Ben hayatımda bir çocuğa bile ses yükseltmedim. Ben çok kötü biriyim ama ben doğru yaptığımı düşünüyorum. Babamı öldürdüğümden dolayı pişman değilim.”

Sokakta yürürken yakalandı

Olayın ardından jandarma dedektifleri bölgedeki güvenlik kameralarını inceledi.

Otelden ayrılan Stepanov’un Çolaklı Mahallesi’nden Manavgat ilçe merkezine geldiğini tespit eden ekipler, videonun ırmak kenarındaki bir işletmede çektiğini, hemen oradan da Antalya Caddesi’ne çıktığını ve buradan otobüse binerek Antalya şehir merkezine hareket ettiğini tespit etti.

Otobüsten Çallı bölgesinde inen Stepanov’un telefon sinyalini takibe alan ekipler, şüpheliyi Kepez İlçesi Dokuma bölgesinde sokakta yürürken yakaladı.

Stepanov’un, jandarmadaki işlemlerinin ardından adliye sevk edilmesi bekleniyor.

Öte yandan Stephanov’un 2015 yılında Rusya’da yakın bir arkadaşının başına da çekiçle vurarak ağır yaraladığı, uyuşturucu madde kullanımından da 5 yıl tedavi gördüğü ortaya çıktı. (Rudaw)

Bernamegeh Türkçe

AYRICA BAKIN

Şovenizmin tehlikeleri nelerdir?

Şovenizmin bir dizi tehlikesi vardır ve bunlar genellikle toplumlar arasındaki ilişkileri bozabilir, barışı tehdit edebilir …

error: LÜTFEN KOPYALAMAYIN OKUYUN!