ATAKAN AKDAŞ KİMDİR

Sanatçı Atakan Akdaş, 25 Kasım 1976 tarihinde Samsun’da dünyaya geldi.

 İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini Samsun’da tamamladı.

 Farklı dallardaki iki üniversite deneyiminden sonra, 1997 senesinde İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı’nın sınavlarını kazandı ve Ses Eğitimi Bölümü’nde müzik öğrenimine başladı.

Prof. Dr. Alaeddin Yavaşça ve Tülun Korman’dan repertuar, Abdi Coşkun’dan tanbur ve Erol Uras’tan şan dersleri aldı. 

TRT’nin 2000 senesinde düzenlediği ses yarışmasında, Sadettin Kaynak’ın ”Bir esmer dilberin vuruldum hüsnüne” isimli Kürdilihicazkar şarkısıyla birinciliği kazandı.

 2004 senesinde TRT İstanbul Radyosu’nda akitli ses sanatçısı olarak görev aldı.

 2002-2003 döneminde Şahin Özer Müzik Eğitim Merkezi’nde şan-solfej eğitmenliği yaptı.

 Yurt içinde ve yurt dışında çeşitli konser, organizasyon ve TV programlarına katıldı ve birçok sanatçıyla stüdyo ve canlı performans çalışmalarında bulundu. 

İlk solo konserini 10 Haziran 2003 tarihinde Kadıköy Barış Manço Kültür Merkezi’nde KASDAV organizasyonunda verdi. 

2004 yılında Hollanda merkezli Tiyatro Rast’ın sahneye koyduğu ve Hollanda ile Belçika’da 15 temsil yapılarak büyük beğeni toplayan “Gülün Öpüşü” isimli müzikalde Kubat, Selim Sesler ve orkestrasıyla birlikte rol alarak, Dünya Müzik ve Tiyatro Festivali’ne katıldı.

2007 senesinde “Hatırla Sevgili” isimli TV dizisinde seslendirdiği “Yaralı Kalbim” isimli şarkıyla büyük başarı kazandı. 

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti etkinlikleri kapsamında, başta “Münirİstanbul” olmak üzere birçok projede ve 2010 senesinin Eylül ayında Bodrum’da Türk Eğitim Vakfı ile Mehmetçik Vakfı tarafından düzenlenen “Zeki Müren’i Anma Konseri”nde de solist olarak yer aldı.

2012 yılının Şubat ayında İstanbul Teknik Üniversitesi TM Devlet Konservatuarı’nın düzenlediği “Kadın Bestekarlar” konserinde Yaprak Sayar’la birlikte solist olarak yer aldı.

 Aynı solistle birlikte çok sayıda “Düetler” başlıklı konserler verdi. 

CRR Türk Müziği Topluluğu üyesi olarak birçok konsere solist ve korist olarak katıldı. 

2006 senesinin Eylül ayından itibaren Cumhurbaşkanlığı Klasik Türk Müziği Korosu’nda ses sanatçısı olarak müzik çalışmalarını sürdürmektedir.

AYRICA BAKIN

Sara Allgood Kimdir Hayatı

İrlanda asıllı Amerikalı kadın tiyatro ve sinema oyuncusu Sara Allgood, 30 Ekim 1880 tarihinde Dublin’de …

error: LÜTFEN KOPYALAMAYIN OKUYUN!