CİHAN ÇELİK

CİHAN ÇELİK KİMDİR

23 Eylül 1979 yılında Sivas iline bağlı İmranlı ilçesinin Kavalcık (Kondılan) köyünde doğdu. İlkokul 4. sınıfı iki ay köyde okuduktan sonra İstanbul’a taşındı. Ortaokul ve liseyi İstanbul Maltepe Lisesinde bitiren Cihan Çelik halen İ.Ü. Ön Asya Arkeolojisi öğrencisidir.

Müziğe küçük yaşlarda flüt çalarak başlayan sanatçı bağlamayı kendi çabasıyla öğrenir. 1995-1997 yılları arasında Erdal Erzincan Müzik Merkezinde bağlama dersleri alır. 2002 yılında klasik türkülerden oluşan ”Dağlar ”adlı albümünü, 2005 yılında ”Dost Perişan”, 2007 yılında da Koçgiri adlı albümünü çıkarır.

2003-2004 yılları arasında Cem Radyoda bir yıl ”Türkü Irmağı”adlı programı, Anadolu’nun Sesi Radyosunda ”Deli Derviş” adlı programı hazırlayarak sundu. Tv 10 da iki yıl “Koçgîrî “, Yıldız Tv de üç ay “Deli Derviş” adlı programları hazırlayıp sundu.

Amerika, Avrupa ve Avustralya’da bir çok konserler veren sanatçının en büyük mutluluğu Etnik Müzik Arşiv ve Derlemeleri ile bu kültüre katkı sunmak.

BERNAMEGEH

UYARI: Yazıların izinsiz kopyalanması ve Web Sitelerinde yayınlanması kesinlikle yasaktır. Hakkınızda yasal işlemlerin başlatılabileceğini lütfen unutmayın!

AYRICA BAKIN

Ercüment Ateş Kimdir Hayatı

Ercüment Ateş 1956 senesinde İstanbul’da dünyaya geldi. 1965 senesinde henüz dokuz yaşındayken Beyaz Kelebekler grubuyla …

error: LÜTFEN KOPYALAMAYIN OKUYUN!