Damian Chapa Kimdir

Damian Chapa (d. 29 Ekim 1963, Dayton, Ohio), Amerikalı oyuncu, film yapımcısı ve yönetmeni.

İlk oyunculuk rollerinden bazıları Blood in, Blood out filminde başrol oynamak ve Street Fighter’ın film uyarlamasında Ken’i oynamaktı.

Natasha Henstridge ve Ciara O’Brien ile evli olan Chapa, 2009 yılında rol aldığı ve yönetmenliğini üstlendiği Polanski filminin vizyona girmesiyle dikkatleri tekrar üzerine çekti.

Daha sonra kendisini aktör Marlon Brando ve Vatos Locos Forever filmi hakkında biyografik ama yetkisiz Brando Unauthorized projesine adadı.

Ayrıca bu alanda Bobby Fischer ile canlı çekim yaptı. Chapa, karakter oyuncusu Ned Beatty’nin hayatı ve kariyeri hakkında bir film olan dördüncü izinsiz biyografisi Beatty Unyetkisiz’i yayınlamayı planladı.

Önceki film biyografilerinde olduğu gibi başrolü kendisi oynuyor.

Chapa’nın Münihli bir kadınla ilişkisinden gayri meşru bir oğlu vardır.

Babalığın yasal olarak belirlenmesi ve erişim hakkı elde edilmesi için gizli bir babalık testi düzenletmiş ve 20 Nisan 2007’de Münih bölge mahkemesinde babalığın tespiti için dava açmıştır.

Çocuğun annesi, Chapa’ya tecavüzden suç duyurusunda bulunduktan sonra, Chapa nihayet Eylül 2011’in başlarında Madrid’de Avrupa’ya girişinde tutuklandı.

Münih ıslahevinde 7 hafta gözaltında tutulduktan sonra, Münih I savcılığı, hiçbir suç şüphesi bulunmadığı için serbest bırakılması için başvuruda bulundu.

Chapa 28 Ekim 2011’de hapisten çıktı.

AYRICA BAKIN

Claude Farrere Kimdir Hayatı

Fransız yazar Claude Farrere (Klodfarer), 27 Nisan 1876 tarihinde Lyon, Fransa’da dünyaya geldi. Claude Farrère’nin …

error: LÜTFEN KOPYALAMAYIN OKUYUN!