DERİN SU

DERİN SU KİMDİR

Derin Su, aslen Dersimlidir.

Asker olan babasının görevi sebebiyle İzmir’de büyüdüğünü ve yine babasının teşvikiyle TRT’nin açmış olduğu sınavlara girerek konservatuvar – Şan bölümünü kazandı.

Maddi imkânsızlıklardan ötürü okulunu yarım bırakmak zorunda kaldı.

Derin Su, hocalarının yönlendirmesiyle İstanbul’a geldiği ve profesyonel sanat hayatına burada başladı.

İlk bestesi olan “Deniz Ağlar Bana” parçasını 17 yaşında yaptı.

Derin Su, “İnsan çocukken büyük olabiliyor. Biriktirdiklerimi besteledim” dedi.

Geçmişte beste yapmaya küstüğünü belirten sanatçı, “Derin Deniz” eseriyle bu suskunluğuna son verdiğini söyledi.

Türkiye radyolarında ilk defa Anadolu’nun Sesi Radyosu’nda yayınlanan “Gizli Aşk” adlı eserinin çıkış hikâyesinin bir sinema filmi olduğunu söyleyen Derin Su, parçanın müziğini duyduğu andan itibaren sözlerini yazmaya karar verdiğini belirtti.

Geçmişte Neşet Ertaş’ın kendisine eser vermek istediğini belirten Derin Su, albümde seslendirdiği “Küstürdün Gönlümü” isimli eserinin Neşet Ertaş’a ait olduğunu ifade etti. 

Sanatçı, “Kaç eseriniz bulunuyor?” sorusuna da, MESAM’da sayısını bilmediği kadar bestesinin olduğunu söyledi.

Hayatı boyunca haksızlıklara katlanamayan Derin Su, müzik hayatını seçmeseydi avukat olabileceğini ve haksızlığa uğrayanları savunacağını belirtti.

Her yöreden hikâyeleriyle birlikte gönüllerimizi titretecek bir proje hazırlığında olduğunun müjdesini de veren Derin Su bu projeyle daha değişik kitlelere ulaşmak ve her yörenin kalbine inmek istediğini vurguladı.

“Anadolu Kadınları” isimli tiyatro oyununda, her bir dramanın arkasında eser okuduğunu söyleyen Derin Su, tiyatronun seyirciyle anlık iletişimin olduğu bir sanat dalı olduğunu da söyledi.

Derin Su, müzik projeleri dışında mutfakta gösterdiği hünerlerini de profesyonel olarak yapmak istediğini ve “Derin Lezzetler” adında küçük bir işletme sahibi olmak istediğini söyledi.

 “Zamanı Geldi” albümünü hazırlarken, kuzeni  Yıldız Tilbe’nin “benim şarkılarımı neden okumuyorsun” sorusu üzerine seve seve okurum diyerek “Ummadığım Anda” isimli parçasını, “Zamanı Geldi” adlı albümünde seslendirdiğini söyledi ve bu albümde kendi tarzının dışına çıktığını da ayrıca vurguladı.

Albümünde bulunan “Can Oğul” parçasını oğluna yazdığını söyleyen Derin Su, yayındaki performansıyla herkesi ağlattı.

“Geçmişte ya da gelecekte hangi tarihte yaşamak isterdiniz?” sorusuna da Abdülhamit döneminde yaşamak istediğini ve kendini o döneme ait hissettiğini söyledi.

Yayında çalan şarkılarına eşlik eden Derin Su, billur sesiyle hem stüdyodakileri hem de SMS gönderen ve sosyal medya üzerinde canlı izleyen dinleyicileri etkiledi.

Ulusal yayın ağına sahip olan Anadolu’nun Sesi radyosunda canlı yayın konuğu olan Derin Su dinleyiciden yoğun ilgi gördü.

Bernamegeh Türkçe

Biyografilerinizi bernamegeh@gmail.com adresine gönderebilirsiniz.

AYRICA BAKIN

Günter de Bruyn Kimdir

Alman yazar Günter de Bruyn, 1 Kasım 1926 tarihinde Katolik bir ailenin dört çocuğundan en …

error: LÜTFEN KOPYALAMAYIN OKUYUN!