SEVİM ASLAN KİMDİR

Sanatçı Sevim Aslan, müziğe ne zaman başladığını kendisi dahi bilmemektedir.

 Sanatçı kendini ilk bildiği günden itibaren türkülere sevdalıdır ve dilinden türküleri bir an bile düşürmemiştir. 

Sevim Aslan ilk albüm çalışmasına 2002 senesinde başladı. 

Ancak albüm çalışmasını yarım bıraktı ve Londra’ya yerleşti.

Türkü söylemekten ve yazmaktan hiçbir zaman vazgeçmedi. 

Kendisini çok yakından tanıyan insanların deyimiyle “hep beklenen ve geleceği kesin bilinen “Doz albümü için yeniden çalışmalara 2012 senesinde başladı. 

Kendi deyimiyle  10 yıllık zaman zarfında Hayat Okuyan Sevim Aslan , Londra’da hem iş hayatında hem de politik anlamda kendini yetiştirdi. 

Üyesi olduğu Dersim Derneğine 18 ay başkanlık yapmak kendisinin deyimiyle yaptığı en gurur verici çalışması olmuştur. 

Tek bir ülke istiyorum adı Dünya ve tek bir ırk istiyorum adı insan diyerek ; Barışa ve huzurlu bir dünyaya olan özlemini ve bunun için son nefesine kadar mücadele edeceğini belirten sanatçı , “Dünyada çocukların artık mağdur edilmediği gün insanlar İNSAN olmuş demektir” diyerek çocuklara olan düşkünlüğünü de ifade etmiştir. 

 “Bana sorarsanız hayat planladıklarımızdan değil , planlamadıklarımızdan ibarettir “ diyerek bugünü yaşamanın yarını düşünmekten daha önemli olduğunu belirten sanatçı albümü hazırlarken de bu prensiple çalıştığını ve ticari kaygılardan uzak türkü sevenlere bir Türkü albümü hazırladığını belirtmektedir.

 “Yürekten çıkan her samimi şey mutlaka samimi yüreklere dokunur , bu albümde yüreğimin en temiz en derin duygularıdır dolayısıyla da aynı boyuttaki bütün yüreklere dokunacağıma inanıyorum “ diyerek ilk albümüyle türkü severlere merhaba dedi.

Sevim Aslan’ın Doz Adlı Albümün İçeriği:

Bitsin Artık

Yüreğimde Yedi Teller

Söyleyen Dildir

Vefasız

Hadi Yar Yar

Ah Yüreğim

Semah

Dünya Kervanı

AYRICA BAKIN

İbrahim Hacıosmanoğlu Kimdir Hayatı

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, 21 Şubat 1966 tarihinde Trabzon’un Of ilçesinde  dünyaya geldi.12 çocuklu bir …

error: LÜTFEN KOPYALAMAYIN OKUYUN!