Fırat Arslan Kimdir

Boksör Fırat Arslan’ın ailesi aslen Zonguldaklıdır. Fırat 1,82 m boyunda ve 91 kg ağırlığındadır.

64 maçında 52 galibiyeti (37 nakavt), 9 yenilgisi ve 3 beraberliği vardır.

Fırat Arslan, boksa ancak 18 yaşında başladı .

1994 yılında Alman vatandaşlığını aldı . Profesyonel ilk çıkışını Ocak 1997’de Stuttgart’ta yaptı .

2005 yılına kadar kendi antrenörü olmadan, 2007 yılına kadar da menajersiz antrenman yaptı.

İlk on üç dövüşünü kazandı ama ardından 2000 yılında Zimbabwean Collice Mutizwa’ya yenildi .

Bu noktada Mutizwa, dört profesyonel dövüşünden yalnızca birini kazanmıştı. Arslan, 19 Mayıs 2001’deki bir sonraki mücadelesinde Almanya şampiyonluğu için Rüdiger May’e karşı boks yaptı. Bu karşılaşmada da puan kaybetti.

2003 yılında , bu süreçte çenesini kıran o zamanlar namağlup Rus Vadim Tokarew ile berabere kalmayı başardı .

Ancak kısa bir süre sonra Arslan, Prag’da bir hastalık nedeniyle zayıflamış olan Çek Luboš Šuda’ya karşı üçüncü yenilgisini kabul etmek zorunda kaldı .

Mart 2004’te boş olan Almanya şampiyonluk unvanını Marco Heinichen’e karşı erken bir zaferle kazanmayı başardı ve aynı yılın Temmuz ayında AB unvanını aldı.

Sadece 2005 yılında ilk kez kendi koçu ile antrenman yaptı. Daha önce birlikte antrenman yaptığı boksör Luan Krasniqi ile arkadaştır .

Arslan’ın 2007 yılında boks ahırı Universum Box-Promotion ile bir yönetim sözleşmesi alması da bu artan dostluk sayesinde oldu .

28 Ekim 2006’da bir WBA eleme maçında daha önce namağlup olmayan Rus Grigory Drozd’a karşı kazandı ve böylece bu birliktelikte bir şampiyonluk mücadelesine hak kazandı.

16 Haziran 2007’de Budapeşte’deki SYMA – Sport & Leisure Center’da 7000 seyirci önünde Rus Valery Brudov’u 12 rauntta puanlarla mağlup etti ve böylece V. Brudov’un daha önce sahip olduğu WBA – Geçici – Dünya Şampiyonu unvanını aldı. Bu, Arslan’a dünya şampiyonluğu için savaşma hakkı kazandırdı.

24 Kasım 2007’de Arslan, Dresden’deki kapalı gişe Freiberger Arena’da 4500 seyirci önünde birden fazla dünya şampiyonu ve önceki şampiyonluk sahibi ABD’li Virgil Hill’i oybirliğiyle mağlup etti ve bu nedenle düzenli bir WBA Dünya Yarıağırsiklet Şampiyonuydu .

3 Mayıs 2008’de Stuttgart’ta Amerikalı Darnell Wilson’a karşı unvanını savundu . Bu mücadeleyi de oybirliğiyle kazandı.

2019 yılı, onun için erken bir galibiyet ve GBU şampiyonluk savunmasıyla başladı. Aynı yıl, o zamanlar 47 yaşındaki oyuncu için erken kazandığı iki dövüş daha izledi. Şubat 2020’de IBO unvan sahibine ağırlık sınıfında Kevin Lerena ile mücadele ederek meydan okudu ve kaybetti.

AYRICA BAKIN

İrfan Saraloğlu Kimdir

Eski futbolcu ve şu an Galatasaray yardımcı antrenörü İrfan Saraloğlu, 16 Eylül 1962 tarihinde Ardeşen’de …

error: LÜTFEN KOPYALAMAYIN OKUYUN!