İbrahim Arslan

İbrahim Arslan Kimdir, Hayatı

İstatistik, Bütçe Uzmanı ve CHP Eskişehir milletvekili İbrahim Arslan, 17 Eylül 1964 tarihinde Eskişehir’de dünyaya geldi.

Baba adı Hasan, anne adı Zeliha’dır.

Bütün eğitim hayatını Eskişehir’de devam ettirdi.

Arslan, Atatürk Teknik Lisesi’nden mezun oldu.

Ardından Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü’nde lisansını tamamlamıştır.

1986 yılından 1993 yılına kadar Eskişehir’de faaliyet gösteren farklı Tüketim Kooperatifleri’nde müdürlükler, 1993 senesi itibariyle Eskişehir ve Civarı Tüketim Kooperatifleri Birliği Genel Müdürü olarak çalıştı.

Tez-Koop İş Sendikası Eskişehir Şube Yönetim Kurulu Üyeliği, Tüm (Türkiye) Tüketim Kooperatifleri Merkez Birliği kuruluş çalışmalarına da katkıda bulunarak, aynı süreçte Merkez Tükobirlik Genel Müdürlüğü görevini yürüttü.

1980 yılından günümüze kadar SHP ve CHP’de Gençlik Kolları Başkanlığı, Merkez İlçe Başkanlığı, İl Başkanlığı, Parti Meclisi Üyeliği görevlerinde bulunmuştur.

2009 mahalli seçimlerinden itibaren Belediye Meclis Üyeliği, CHP Belediye Meclis Grup Başkan Vekilliği, Encümen Üyeliği, Denetim Komisyonu Başkanlığı, Plan ve Bütçe Komisyon Başkanlığı görevlerini yerine getirmiştir.

2019 seçimleriyle Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili olarak Encümen Üyeliği, Denetim Komisyonu Başkanlığı, Plan ve Bütçe Komisyon Başkanlığı, Hukuk Komisyonu Üyesi, Tarım ve Hayvancılık Komisyonu Üyesi, İlçelere Yatırım İzleme Komisyon Üyeliği görevlerinde bulunmuştur.

2023 genel seçimlerinde CHP Eskişehir Milletvekili olarak seçilerek görevini devam ettirmektedir.

Medeni hali evlidir.

İki çocuk ve bir torun sahibidir.

 

AYRICA BAKIN

Bennu Yıldırımlar Kimdir Hayatı

Oyuncu Bennu Yıldırımlar, 22 Kasım 1969 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Girit ve Makedonya göçmeni bir aileden gelmektedir. 1969 senesinde Erenköy …

error: LÜTFEN KOPYALAMAYIN OKUYUN!