KUVARS GRUBU

KUVARS GRUBU KİMDİR

Grup Kuvars, Burak Canözer’in liderliğinde 2009 senesinin sonlarına doğru, bireysel müzik geçmişleri ve beğenileri; Hard’n Heavy’dan, Yunan ezgilerine, Türk Sanat Müziği’nden, özgün müziğe kadar geniş bir yelpazeye yayılan 5 müzisyenin bir araya gelmesiyle kuruldu.

Grubun romantik şarkı sözlerinin yazarı ve pek çoğunun bestecisi olan Burak Canözer, aslında uluslararası etkinliklerde de sahne almış bir Hard’n Heavy müzisyenidir.

Canözer, Kuvars’ı kurmak için 2009 yılında harekete geçti ve üniversite müzik kulübünde beraber çalıştığı gitarist Tayfun Yılmaz ve yine üniversite yıllarında aynı grupta çalan gitarist Cumhur Emre Öğütgen’in de kadroya katılımıyla Kuvars kuruldu.

14 yaşında elektrogitarla başladığı müzik serüveni onu 2001 yılında Almanya’da yapılan Wacken Open Air’e kadar taşıdı. 

Grubun dönem dönem değişen solistleri olsa da Burak Canözer’in aklı askerlik arkadaşı Mutlu Arı’da kaldı. 

Kurucuları arasında yer aldığı Yırtık Uçurtma grubuyla daha önce iki albüme imza atan Mutlu Arı, söz- müziği kendisine ait olan Çığlık adlı şarkısıyla da “Gitarın Asi Çocukları” albümünde yer aldı.

Cem Karaca, Erkin Koray, Moğollar gibi pek çok önemli müzisyenle aynı sahneyi paylaşan Mutlu Arı, kısa sürede grubun aradığı soundu da yanında getirerek Kuvars Grubuna katıldı.

Grup, Mutlu Arı’nın da katılmasıyla birlikte Akdeniz ezgilerinden, Türk sanat müziğine, poptan alaturkaya kadar uzanan çeşitlilikteki çizgisine kavuşmuş oldu. 

Klasik piyano eğitiminden sonra rock yapmayı sürdüren baterist Arda Ünlüsoy’un katılımıyla birlikte, Kuvars kadrosu bugünkü şeklini aldı.

Konserlerine dokuz kişi olarak çıkan Kuvars’a sahnede, klarnette Koray Akgöz, kemanda Alice Juska, klavyede Tunç Akgün ve vokalde Ebru Ünal eşlik etmektedir.

Burak Canözer diğer müzik tarzlarında da var olabileceğini kanıtlamak için Saklıkent ve Ufka Doğru enstrümantal albümlerini çıkardı.

Şarkılarında aşkı anlatan ve dinleyicisini aşkla yaşanacak hayatlara çağıran Kuvars’ın ilk albümü raflardaki yerini aldı.

“Her İnsan Yalnızdır” adlı albüm Anadolu Müzik etiketiyle Mart ayında müzikseverlerin beğenisine sunuldu.

Kuvars, söz ve müziği kendilerine ait 10 eserde aşkın başka hallerini anlatmaktadır.

Bernamegeh Türkçe

Biyografilerinizi bernamegeh@gmail.com adresine gönderebilirsiniz.

AYRICA BAKIN

Matthew Perry

Matthew Perry Kimdir, Hayatı

Amerikalı oyuncu Matthew Perry, 19 Ağustos 1969 tarihinde Williamstown, Massachusetts’te doğdu. Babası aktör John Bennett …

error: LÜTFEN KOPYALAMAYIN OKUYUN!