MAHER ZAİN KİMDİR

Maher Zain, Lübnan doğumlu İsveçli bir R&B şarkıcısı, söz yazarı ve plak yapımcısıdır.

16 Temmuz 1981’de Lübnan’ın Trablus şehrinde doğdu.

2009 yılında çıkardığı ilk albümü “Thank You Allah” ile ün kazandı. Albüm, Orta Doğu ve Asya’da birçok ülkede hit oldu ve Zain’in çağdaş İslam müziğinin önde gelen isimlerinden biri haline gelmesine yardımcı oldu.

Maher Zain’in müziği, İslami inancından büyük ölçüde etkilenmiştir ve genellikle aşk, barış ve maneviyat temalarını içerir. Şarkıları Arapça, İngilizce ve Türkçe olmak üzere çeşitli dillerde icra edilmektedir.

Zain’in müzik kariyeri söz yazarı olarak başladı. Solo kariyer yapmaya karar vermeden önce diğer sanatçılar için şarkılar yazdı.

Daha sonra İslami müzik alanında uzmanlaşmış bir plak şirketi olan Awakening Records ile sözleşme imzaladığı İsveç’e taşındı.

Maher Zain, müzik kariyerinin yanı sıra hayırsever çalışmalarıyla da tanınıyor.

Afrika’da kuyular inşa etmek ve yoksul bölgelerdeki çocukların eğitimini desteklemek de dahil olmak üzere birçok hayır projesinde yer aldı.

Maher Zain, kariyeri boyunca 2011’de Anugerah Planet Muzik’te “En İyi Dini Şarkı” ödülü ve 2012’de Murex d’Or’da “En İyi Ortadoğu Sanatçısı” ödülü dahil olmak üzere birçok ödül kazandı.

dünya çapında takip ediliyor ve konserleri her zaman büyük ilgi görüyor.

Maher Zain, neslinin en başarılı Müslüman müzisyenlerinden biri olarak kabul ediliyor ve yeni müzikler yayınlamaya ve uluslararası turneye çıkmaya devam ediyor.

Şarkıları, sevgi, barış ve hoşgörü mesajını yaymasıyla tanınmaktadır ve müziğiyle birçok kişiye ilham vermeye devam etmektedir.

AYRICA BAKIN

Bennu Yıldırımlar Kimdir Hayatı

Oyuncu Bennu Yıldırımlar, 22 Kasım 1969 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Girit ve Makedonya göçmeni bir aileden gelmektedir. 1969 senesinde Erenköy …

error: LÜTFEN KOPYALAMAYIN OKUYUN!