MERVE KAYACAN KİMDİR

Merve Kayacan, 1990 yılında Sinop’ta dünyaya geldi. 

İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini burada gördü. 

Bu zaman zarfında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılan yarışmalarda Türk Halk Müziği dalında birincilik ve üçüncülük ödülleri aldı. 

Sinop Belediye Konservatuvarı Türk Halk Müziği  Bölümü’nden mezundur.

Sevdanın Türküsü adlı bir albümü bulunmaktadır.

Merve Kayacan’ın, Anadolu’nun dört köşesinden derlenmiş türkülerden meydana gelen “Sevdanın Türküsü” albümü ZMüzik /Kalan etiketiyle müzik marketlerdeki yerini aldı. 

Deyiş, oyun havası, uzun hava gibi Anadolunun değişik yörelerinden örnekleri “Sevdanın Türküsü” ismiyle bir araya getiren Kayacan, ilk albüm heyecanını sesi ve yorumuyla tüm albüme yansıtmıştır.

Geçtiğimiz günlerde televizyon programları ve konserleriyle adından  söz ettiren Merve Kayacan, Anadolu’nun her köşesinden derlenmiş türkülere bu albümde sesiyle yeniden can vermiştir.

İlk albümüne uzanan yolcuğunda Merve Kayacan; Hüseyin Turan, Nida Ateş, Zara, Orhan Hakalmaz, Sümer Ezgü gibi önemli sanatçıların albüm çalışmalarında yer almıştır.

Halk konserleri ve televizyon programlarıyla birçok kesimin beğenisini kazanmıştır. 

2007 senesinde Sinop Belediye Konservatuvarı Türk Halk Müziği Bölümü’nden mezun oldu, yine aynı sene İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Ses Eğitimi Bölümü’nü ve TRT İstanbul Radyosu Türk Halk Müziği Gençlik Korosu sınavlarını kazandı.

 TRT İstanbul Radyosu Yurttan Sesler Korosunda solist ve korist olarak çalıştı.

 Kayacan, TRT Müzik, TRT Avaz ve TRT Türk kanallarında çeşitli halk müziği pogramlarında solist olarak yer aldı.

 ‘Yedi iklimin nefesi, bir ülkenin sesi Türkülerimiz’ isimli albümde Zara, Orhan Hakalmaz ve Sümer Ezgü gibi ünlü isimlerle türküler seslendiren Kayacan, Isparta Türküleri’ isimli albüm projesinde Hüseyin Turan ve Nida Ateş gibi önemli isimlerle yer aldı. 

 TRT Türk programında yayınlanan “Sevdalı Türküler” programında Volkan Arslan ile beraber solist olarak program yapmaktadır.

 Küçük yaşlarda başladığı müzik serüvenini genç yaşında verdiği büyük ve etkili konserlere taşıyan Merve Kayacan, Türk halk müziğine yönelik çalışmalarını aynı zamanda genç nesillerin yetişmesi ve gelişmesi için kullanmakta olan özel bir kurumda öğretmenlik yapmaktadır.

AYRICA BAKIN

Militarizmin potansiyel zararları nelerdir?

Militarizmin potansiyel zararları, toplumsal, ekonomik, politik ve uluslararası düzeylerde çeşitli olumsuz etkilere neden olabilir. İşte …

error: LÜTFEN KOPYALAMAYIN OKUYUN!