SERCAN KİMDİR

Sanatçı Sercan İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı mezunudur.

Sanatçı Sercan, radyo ve TV programcılığı, seslendirme sanatçısı ve müzik öğretmenliği çalışmalarını yürüttü.

Daha sonra bilgi ve birikimlerinin desteğiyle, uzun bir çalışma süreci sonucunda, “Ağlamasınlar” isimli 14 parçadan meydana gelen albümüyle müzik dünyasına girmeye hazırlanmaktadır.

TRT’nin düzenlediği, “Sen Türkülerini Söyle” isimli yarışmada, başarılı yorumları ve performanslarıyla, müzikseverlerin dikkatini üzerine çekti.

Sercan, geleneksel türkülerimizin yanı sıra kendi eserini ve değerli ustaların eserlerini de “Ağlamasınlar” albümünde seslendirdi.

Albümün çıkış şarkısı ve ilk klibi, söz ve müziği Sercan’a ait olan “Ayrılıkla Ben” adlı parçadır.

Sercan, geleneksel türkülerimizden; “Entarisi Aktandır” (Akşehir), “Samsak Döveci” (Kütahya-Tavşanlı), “Bahçanın Harı mıyım” (Uşak), “Berberoğlan” (Batı Trakya), “Dostlar Bizim için Ağlamasınlar” (Tokat), “Kam Ana” (Bursa) gibi yöresel eserlerin yanı sıra, Şahin Kars’ın “Bahar Gelip Lale Sümbül Açınca”, Kazım Birlik’in “Dama Bulgur Sererler”, Faruk Yılmaz’ın “Güldaniyem”, Halil İbrahim Söyler’in “Çaya İndim Taşı Yok”, Neyzen Tevfik ve Devrani’nin, “Sevda Vadisi”, Aşık Müsaip’in “Dağlar”ve Kamil Abalıoğlu’nun “Haber Sal Sevgilim (U.H)” isimli eserlerini de ustalıkla yorumlamaktadır.

Albümün, müzik yönetmenliğini ve düzenlemelerini Zafer Dalgıç ve Engin Demirtaş yaptı.

Kayıt, mix ve mastering Marşandiz stüdyolarında Ahmet Karaduman tarafından yapıldı.

İsmail Derker, Hüsnü Şenlendirici, Ercan Irmak, Ufuk Yıldırım, Göksun Çavdar ve Güray Hafiftaş gibi birçok değerli müzisyenler enstrümanlarıyla sanatçıya eşlik etti.

Sercan’ın “Ağlamasınlar” albümü, Esen Müzik etiketiyle Mayıs ayından itibaren bütün müzik marketlerde ve dijital satış kanallarında müzikseverlerin beğenisine sunuldu.

AYRICA BAKIN

Paula Abdul Kimdir, Hayatı

Ünlü bir koreograf ve şarkıcı olan Paula Julie Abdul ya da bilinen adıyla Paula Abdul, …

error: LÜTFEN KOPYALAMAYIN OKUYUN!