Yurtsan Atakan Kimdir Hayatı

Gazeteci Yurtsan Atakan, 1963 senesinde İstanbul’da dünyaya geldi.

İstanbul İngiliz Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu.

Cumhuriyet gazetesinde başladığı gazetecilik kariyerini Güneş Yayınları, Bersay Yayıncılık, IDG Türkiye, Yeni Yüzyıl, Star ve Hürriyet’te devam ettirdi.

Adam Dergisi Yazı İşleri Müdürü, PC World Genel Yayın Yönetmeni, IDG Türkiye Genel Müdür Yardımcısı görevlerinde bulundu.

1994 senesinde başladığı İnternet yazılarını, 1995 senesinden itibaren Hürriyet Gazetesinde düzenli olarak yazmaya başladı ve İnternet’in Türkiye’de geniş halk kesimleri tarafından tanınmasını sağladı.

1995 senesinden beri Köşe Yazarı ve İnternet Danışmanı olarak çalışmaktadır.

Türkiye Bilişim Vakfı Bilişim Medyası Ödülleri kapsamında çeşitli yıllarda En İyi Köşe Yazısı, En İyi İnternet Sitesi, En İyi Fotoğraf, Bilişime Verilen Katkı dallarında çeşitli ödüller almıştır.

30 Ağustos 2012 tarihinde hayatını  kaybeden Atakan, en son Akşam Gazetesi’nde ve Gusto dergilerinde yapmaktaydı, Digitalage dergisi ile naberler com’un Yayın Yönetmenliği’ni, dijital ajans NeoBiz’in Genel Müdürlüğü’nü yapmaktaydı.

49 yaşında yaşamını  yitiren Atakan’ın naaşı Levent Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından defnedildi.

AYRICA BAKIN

Sonequa Martin-Green Kimdir, Hayatı

Amerikalı kadın oyuncu ve yapımcı Sonequa Martin-Green, 21 Mart 1985 tarihinde Russellville’de dünyaya geldi. Daha …

error: LÜTFEN KOPYALAMAYIN OKUYUN!