Albert Hammond Jr. Kimdir

Albert Hammond Jr. (né Hammond III ; 9 Nisan 1980) Amerikalı gitarist, şarkıcı, söz yazarı ve müzik yapımcısıdır.

Hammond, Los Angeles, Kaliforniya’da doğdu. Hit single’ı olan ” Southern Never in Southern California “(1972) ve Arjantin eski model ve güzellik yarışmasında kazanan Claudia Fernández ile tanınan İngiliz – Gibraltarlı şarkıcı-söz yazarı Albert Hammond’un oğludur.

Hammond, çocukken şampiyonluk kazanan bir patenciydi.

13 yaşında, Hammond Jr. İsviçre’deki yatılı okul Institut Le Rosey’e gönderildi.

Oradayken grup üyesi olmaya devam edecek Julian Casablancas ile tanıştı.

Hammond, lise öğrenimini (Buckley School) tamamladığı Los Angeles’a döndü.

1998’de Hammond, Tisch Sanat Okulu’nda film yapımı okumak için Los Angeles’tan New York’a taşındı ve Casablancas ile bir araya geldi.

The Strokes’a Casablancas’ın eski okul arkadaşları Nikolai Fraiture, Nick Valensi ve Fabrizio Moretti’nin son üyesi olarak katıldı.

Hammond genellikle Strokes şarkılarının çoğunda ritim gitar çalıyor.

Onun soloları büyük ölçüde daha duygusal, “mavimsi” tip melodik çalışmaya odaklanmaktadır ve gitar Valensi’ye kıyasla daha temiz, daha yumuşak bir ton alma eğilimindedir (“Bölümün Vizyonu” nda dikkate değer bir istisna dışında).

Gitarını sık sık Buddy Holly’ye benzeyen yüksek yatay bir pozisyonda tutar, daha iyi dans edebilmesi için olduğunu söyler.

Hammond, 23 Aralık 2013 tarihinde Polonyalı restoratör Justyna Sroka ile evlendi.

Daha önce İngiliz süper model Agyness Deyn ve ve The Pierces’ten Amerikalı müzisyen Catherine Pierce ile ilişkileri vardı.

Amerikan rock grubu The Strokes’ta baş gitaristtir. Ayrıca klavye oyunculuğu ve destek vokalistliği ile ilgilenir.

Şarkıcı-söz yazarı Albert Hammond’ın oğludur. Hammond Jr., ilk albümünü Yours To Keep’i 2006 yılında çıkardı ve ¿Cómo Te Llama? 2008’de bir EP, AHJ , 2013’te ve üçüncü bir albümü olan Momentary Masters 2015’te çıkardı.

Dördüncü solo albümü Francis Trouble’i 9 Mart 2018’de Red Bull Records’tan çıkardı.

AYRICA BAKIN

İbrahim Hacıosmanoğlu Kimdir Hayatı

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, 21 Şubat 1966 tarihinde Trabzon’un Of ilçesinde  dünyaya geldi.12 çocuklu bir …

error: LÜTFEN KOPYALAMAYIN OKUYUN!