ARAM SERHAD

ARAM SERHAD KİMDİR

Aram Serhad’ın ailesi aslen Muş Bulanık’lıdır. Babasının sürgün yemesinden dolayı Manisaya göç etmek zorunda kalmışlardır. Kimlikteki isimi Gökhan Sevinç olan Aram Serhad Manisa’ya bağlı Sarıgöl’de dünyaya geldi.

Müziğe küçük yaşlarda merak duyar. Amatör bir grup kurup Anadolu Rock söyler, sonrasında dahil olduğu bir kavga nedeniyle ayrımcılığa maruz kalınca, 16 yaşında Kürtçe şarkılar ezberlemeye başlar, düğünlere katılır.

Manisa Spor’da 2 yıl top koşturur, 5 yıl kepçe operatörlüğü yapar. Kepçe operatörlüğü işinden kazandığı parayla ilk single albümü Ezê Bêjim’i çıkarır. İlk albümünün hazırlığı sırasında 3 yıl müzik eğitim alır.

Ozan Serhad ve Aram Tigran’dan çok etkilenen sanatçı, klibi halk tarafından sevilince artık tanınır olur. Ailesininde kendisine destek olmasıyla 2012’de “Ezê Bêjim”, 2014’te “Te Nedî” albümlerini çıkarır.

Aydın’ın Söke ilçesindeki Newroz kutlamasında söylediği “Oremar” ve “Bilind Apo” şarkıları gerekçe gösterilerek, “örgüt propagandası” suçlamasıyla tutuklanarak Metris Cezaevi’ne gönderilmişti. Aram Serhad bir müddet tutuklu kaldıktan sonra serbest kalmıştı.

Bernamegeh Türkçe

UYARI: Yazıların izinsiz kopyalanması ve Web Sitelerinde yayınlanması kesinlikle yasaktır. Hakkınızda yasal işlemlerin başlatılabileceğini lütfen unutmayın!

AYRICA BAKIN

HÜSEYİN CEVAHİR KİMDİR

Türkiye Halk Kurtuluş Partisi-Cephesi’nin önde gelenleri arasında yer alan ve THKP’nin iki kere düzenlenen Genel …

error: LÜTFEN KOPYALAMAYIN OKUYUN!