Daniel Myrick Kimdir

Daniel Myrick (d. 3 Eylül 1963), Amerikan film yönetmeni.

Myrick, Sarasota, Florida’da doğdu ve 1990’dan 1994’e kadar Central Florida Üniversitesi Film Okulu’nda okudu.

Eğitimi sırasında, öğrenci arkadaşı ve daha sonra meslektaşı ve iş ortağı olan Eduardo Sánchez ile birlikte çeşitli küçük film projelerinde çalıştı.

Daniel Myrick’in profesyonel atılımı, meslektaşı Eduardo Sánchez ile 1999 yapımı Blair Witch Project filminde geldi.

Bu belgesel korku filmi, aşağıdakiler gibi açıklanamayan fenomenlerin sahnelenmiş görüntülerini içeren In Search of… adlı TV programından esinlenmiştir.

B. UFO’lar sözde gerçekmiş gibi sunuldu. Blair Cadısı Projesi, aslında hayali ve sahnelenmiş olan filmin, üç sinema öğrencisinin kaybolmadan önceki son günlerini belgeleyen gerçek görüntülerden oluştuğu öne sürüldüğü için, esasen internetteki akıllı halkla ilişkiler çalışmaları aracılığıyla halkın büyük ilgisini çekti.

Blair Cadısı Projesi 1997’de sadece 20.000-25.000 bütçeyle hayata geçirildi, ancak 1999’da piyasaya sürüldüğünde dünya çapında 248 milyon doların üzerinde hasılat elde etti.

Önemli satış getirisi nedeniyle Blair Cadısı Projesi, tüm zamanların (ekonomik olarak) en başarılı filmlerinden biri olarak kabul ediliyor ve Guinness Rekorlar Kitabında o zamanki rekor sahibi Mad Max’in yerini aldı.

Çok daha pahalı olan devam filmi Blair Witch 2, 15 milyon ABD doları ile ilk filmin gişe sonuçlarına yaklaşamadı.

Blair Cadısı Projesi’nin ardından Myrick’in yönetmenliğini yaptığı ve senaryolarını yazdığı diğer filmler geldi. Bu yapımların hiçbiri başarıya ve farkındalık düzeyine bağlanamadı.

AYRICA BAKIN

Ben Fero

Ben Fero Kimdir, Hayatı

Rapçi ve söz yazarı Ben Fero ya da gerçek ismiyle Ferhat Yılmaz 25 Şubat 1991 …

error: LÜTFEN KOPYALAMAYIN OKUYUN!