Filiz Şatıroğlu

Filiz Şatıroğlu Kimdir

Sanat müziği ses sanatçısı Filiz Şatıroğlu, 3 Ağustos 1960 dünyaya geldi.

Şatıroğlu  müzik eğitimine Müzik eğitimine TRT’nin açmış olduğu ses sınavını kazandıktan sonra Alaeddin Yavaşca, Necdet Varol, Yalçın Tura, Tülin Yakarçelik gibi isimlerden ders alarak başladı. 

Filiz Şatıroğlu, müzik eğitimini bitirdikten sonra, T.R.T.’de kadrolu ses sanatçısı olarak çalışmalarını İstanbul radyosunda sürdürmüştür. 

Sanatçı, ünlü halk ozanı Aşık Veysel’in torunudur.

Aşık geleneğinin son büyük temsilcilerinden olan ve bir dönem yurdu dolaşarak saz hocalığı yapan Aşık Veysel, gönül verdiği bağlamanın gönlünden dökülen eserleriyle bütünleştiği ve torunu Filiz Şatıroğlu’nun konuk sanatçı olduğu ‘Ustalar kursiyerlerle buluşuyor’ konserinde anıldı.

Erdemli Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi’nin bağlama kursu öğreticisi Emre Bulut’un sunumunda gerçekleşen etkinlikte, Aşık Veysel’in kendi hayatını anlattığı röportaj projeksiyonla katılımcılara izlettirildi ve Aşık Veysel hakkında torunu Filiz Şatıroğlu anlatımlarda bulundu.

Erdemli Belediyesi Kültür Merkezi’ndeki etkinlikte, Aşık Veysel’in torunu Filiz Şatıroğlu, katılımcıların kendisine yönelik sorulan ve Aşık Veysel hakkında merak edilen soruları cevapladı.

Dinleyicilere keyifli saatler yaşatan konser sonunda Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’nun hediyeleri, Aşık Veysel’in torunu Filiz Şatıroğlu’na sunuldu.

Bernamegeh Türkçe

AYRICA BAKIN

Henry James Kimdir Hayatı

Amerikalı yazar Henry James, 15 Nisan 1843 tarihinde ABD’de dünyaya geldi. 19. yüzyılın sonlarında ve …

error: LÜTFEN KOPYALAMAYIN OKUYUN!