GARİP KUTLUTÜRK KİMDİR

Bestekar radyologdan Garip Kutlutürk, babasının karne hediyesi olarak aldığı bağlamayla müziğe başladı.

 Radyoloji uzmanı Dr. Garip Kutlutürk, Türk Halk Müziği formunda hazırladığı bestelerinden meydana gelen “Aşk Olsun” isimli albüm çıkardı.

Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi’nde görevli radyoloji uzmanıdır.

 Dr. Garip Kutlutürk, bestelerinden oluşan “Aşk Olsun” isimli albümünü müzikseverlerin beğenisine sundu.

Bine yakın bestesinden seçtiği 11 eserine yer verdiği ilk albümüyle müzikseverlerin karşısına çıkan “Kul Garip” mahlaslı Garip Kutlutürk (38), hastanedeki mesaini bitirdikten sonra “ilham aldığım yer” dediği Meriç Nehri kenarına gitmektedir. 

Bağlama çalıp türküler seslendiren Kutlutürk, bestelerini de burada hazırlamaktadır.

 Doğaç Müzik, Garip Kutlutürk’ün çalıştığı müzik şirketidir.

Garip Kutlutürk ilk albümü “Aşk olsun” ile sevginin gücüne vurgu yaparak, koşulsuz sevginin varoluşun yegane amacı olduğuna ve dünya barışına giden yolun da yine sevgiden geçtiğine dikkat çekmektedir. 

Aynı zamanda bir tıp doktoru olan Kutlutürk insanın kainattaki en kutsal canlı olduğuna vurgu yaparak eserlerinde canlı cansız her nesnenin bir olduğunu, din, dil ve ırk ayrımı gözetmeksizin, insanları sadece insan oldukları için sevmenin tüm Dünya insanlarını birleştirecek tek güç olduğunu ve bununda kişilerin kendini bilmesiyle mümkün olduğuna dikkat çekmektedir. 

Kendini bilen kişiyi ise; belirli bir içsel yolculuk sonrasında zihinsel arzu ve dürtülerden arınmış olan bilge kişi olarak tanımlamaktadır. 

Eserlerinde insanların dünya yaşamlarında değiştirebilecekleri tek şeyin yine kendileri olduğuna her seferinde dikkat çekmektedir ve bu bilince ermenin de kişinin kendini bilmesiyle mümkün olduğunu usta bir dil ile işlemektedir.

Kutlutürk’ün sesinin kendine özgü, yalın ve güçlü doğasıyla eserlerin müzikal kalitesi “Aşk olsun”nun kendine özgü en özel yanlarıdır.

 Albümdeki kimi zaman sorgulayan, kimi zaman da bilgece cevaplar veren şarkı sözleri, müzikseverlere melodiyle gerçeği, notayla sevgiyi buluşturmayı başarmış olan bir halk ozanı ve bestekar müjdesini vermektedir.

Albümdeki eserlerin tamamının söz ve müzikleri Garip Kutlutürk tarafından yazıldı.

 Nisan 2017’de stüdyo Mixhane de kaydedilen  albümün yönetmenliğini Deniz Türkan, kayıt sürecinde Bahadır Yıldız ve Ertan Keser, mix ve mastering işlemleri de Ertan Keser tarafından yapıldı.

Albümün fotoğraflarını yetenekli fotoğraf sanatçısı Ozan Aslan çekti. Kapak tasarımı ve her şarkı için özel olarak hazırlanan illüstrasyonlar da yine Ozan Aslan’a aittir.

Garip Kutlutürk, “Aşk olsun” için şunları söylemektedir: Bilge insan normal bir insandan farklı olarak ağızı ile değil kulağı ile beslenir.

 ‘Aşk olsun‘ dinleyenleri doyuracak zenginlik ve nitelikte hazırlanmış ve harmanlanmış eşsiz bir müzikal ziyafettir.

AYRICA BAKIN

Halk Ozanı Ali Filiz Kimdir

Halk Ozanı Ali Filiz, 1956 yılında Bayburt Demirözü’nde doğdu. Şiire 1975 yılında başladı. 2000 şiir …

error: LÜTFEN KOPYALAMAYIN OKUYUN!