Gizem Fidan Kimdir

Gizem Fidan, İstanbul’da dünyaya geldi.

 3 yaşından itibaren Tan Sağtürk Bale ve Dans Akademisi’nde aldığı klasik bale eğitimi aldı.

Bu eğitimini 9 yaşında Pera Güzel Sanatlar Akademisi’nde piyano eğitimiyle devam ettirdi.

 O yıllarda Atatürk Kültür Merkezi’nde açılan Gökçen Koray şefliğindeki İstanbul Senfoni Orkestrası Çok Sesli Çocuk Korosu sınavlarında başarı gösterdi.

 Koroda aldığı ses eğitiminin yanı sıra, Pera Güzel Sanatlar Akademisi’nde modern dans eğitimini de sürdürdü.

 Koroda yer aldığı süre boyunca Haliç Kongre Merkezin’de 2010 Dünya Başkenti İstanbul Özel Konseri, Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda Burhan Doğançay Resim Yarışması Ödül Törenleri Konserleri gibi ulusal ve uluslararası korolarla birçok konserde aynı sahnede yer aldı. 

London College of Music’in 2. ve 5. derecelerdeki piyano ve solfej sınavlarına girerek pekiyi derece aldı ve böylece sertifika almaya hak kazandı. Matematik ve fen ağırlıklı eğitimi devam ederken Harbiye TRT binasında bulunan TRT Gençlik Korosu’nun açtığı birkaç aşamalı sınavı kazandı; burada ses ve diksiyon eğitimi aldı. 

Koroda yer aldığı süre boyunca Kadıköy Süreyya Operası’nda Çelebi Orkestrası ile, Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda İstanbul Devlet Senfoni Orkestrasıyla konserlere çıktı.

 Ayrıca Harbiye TRT Binası, Mesut Cemil Stüdyosu’nda Geleneksel TRT Konserleri gibi birçok konserde korist olarak yer aldı. 

Spora olan merakı nedeniyle değişik branşları denemesine rağmen tenis tutkusu ağır bastı.

 Bu sebeple 1 yıl boyunca yer aldığı Beşiktaş Jimnastik Kulübü atletizm takımını bıraktı, Darüşşafaka Spor Kulübü’nde tenis eğitimi almaya başladı.

 Yaklaşık 5 sene boyunca lisanslı olarak tenis oynamayı sürdürdü. 

Bir dönem boyunca, kazandığı İstanbul Teknik Üniversitesi tenis takımına dahil oldu. 

Yoğun sınav hazırlık sürecinin ardından da iyi bir sıralamayla istediği İstanbul Teknik Üniversitesi’nin İngilizce Fizik Mühendisliği bölümünü kazandı.

 Üniversite öğrenimine devam ederken küçükken hayal ettiği meslek gruplarından gazetecilik, moderatörlük ve sunuculuk için adım atmaya karar verdi. 

Bunun üzerine Başkent İletişim Bilimleri Akademisi’nde eğitim aldı.

 Çeşitli demo çekimleri, uygulamalar ve sınavlar sonucunda pekiyi dereceyle buradan mezun oldu.

 İstanbul Teknik Üniversitesi’ne devam etti.

 Okul bünyesindeki Kültür ve Sanat Birliği’nde yarı zamanlı olarak çalışmaya başladı.

 Bir yenilik başlatarak okulda bulunan bilim, sanat, uzmanlık ve sporla ilgili yaklaşık 300 öğrenci kulübünün haberlerini yapmaya başladı.

 Hem montajını hem sunumunu yaptığı İstanbul Teknik Üniversitesi Kültür ve Sanat Birliği Yayını’na devam ederken İstanbul Teknik Üniversitesi  Radyosu’nda da üniversite etkinliklerine dair haberleri derledi ve sundu. 

Yaklaşık bir sene sonra internet sanat televizyonu olan TvGör’de Sanat Arısı programını hazırladı ve sundu.

 İstanbul’daki sanat haberleri, sanatçılarla röportajları, kendi piyano videolarını da kapsayan bu program devam ederken İstanbul Teknik Üniversitesi’ndeki protokol katılımlı etkinliklerde ve okul dışı organizasyonlarda moderatörlük ve sunuculuk görevleri yaptı.

 TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmaları Ödül Töreni, İGA – İstanbul Yeni Havalimanı ana sponsorluğunda düzenlenen ‘İstanbul Liseler Arası Model Uçak Yarışması’ , IFAC Meeting Sixth Symposium on System Structure and Control, Boeing-Türk Hava Yolları ve İTÜ İşbirliğiyle Düzenlenen Hava Taşımacılığı Yönetimi Yüksek Lisans Programı Açılışı, İTÜ Elektrik Mühendisliği Kulübü Elektrikli Araçlar Zirvesi, Prof. Aziz Sancar Kız Çocukları İçin Stem Kampları Uluslararası Konferansı, TÜZDER 2. Dahiler ve Üstün Zekalılar Günü, İdil Biret konseri gibi birçok etkinlikte sunuculuk ve moderatörlük yapmayı sürdürmektedir.

 2016 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Çekirdek bünyesinde girişimcilik ödülüne değer görülen, İstanbul Teknik Üniversitesi Teknokent merkezli multi platformlardan canlı yayın teknolojileri sunan şirkette,tivu.co./haber  ve facebook, younow, youtube gibi birçok platformdan canlı yayınlanan ‘’gizem fidan ile ehaber’’ programını hazırlayıp sundu. 

Haftada 6 gün ve 2 saat boyunca canlı yayınlanan programda kendi yorumuyla haberleri aktarmaya, konuk ağırlamaya, piyano kayıtlarını da zaman zaman paylaşmayı sürdürdü. Ayrıca birkaç dilde haber sunma hayalini gerçekleştirmek için Galatasaray Üniversitesi’nde Fransızca dil eğitimi aldı.

 İstanbul Teknik Üniversitesi’nde ilk bölümü olan %100 İngilizce Fizik Mühendisliği bölümünden geçiş yaptı.

Daha sonra İstanbul Teknik Üniversitesi %100 İngilizce Tekstil Mühendisliği bölümünden mezun oldu.

 Aynı bölümde yüksek lisans yaptı. İnternet televizyonlarında canlı yayın haber bültenleri sundu.

İstanbul Teknik Üniversitesi’ndeki ulusal, uluslararası etkinliklerin İngilizce/Türkçe moderatörlüklerini, sunuculuklarını yaptı ve çeşitli röportajlar yaptı. 

Ayrıca lisans döneminde “nanoteknoloji” alanında kaleme aldığı uluslararası hakemli dergide yayınlanan makalesi yer almaktadır.

 İlk ulusal kanal tecrübesine Olay Tv Haber Merkezi’nde adım attı.

 Youtube kanalında değişik diller bilim, sanat, yaşam haberleri odaklı içerik üretmeye, farklı sektörlerden isimlerle söyleşiler ve kariyer sohbetleri yapmaya, sanat tutkunu olarak piyano videolarını paylaşmayı sürdürdü.

 Ekim 2021’den itibaren yaklaşık bir sene Flash Tv’de hafta içi Öğle Bülteni ve Hafta Sonu Ana Haber’i sundu.

 Prime Time’da Şura ve Basın Kulübü’nde genel başkanlar dahil olmak üzere önemli konuklar ağırladı.

 Nisan 2022’de isim ve logo değiştiren kanalda Flash Haber Tv Hafta Sonu Ana Haber’i sundu.

 Basın Kulübü ve Şura prime time programlarını yaptı. 

 Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Ses Partisi Genel Başkanı Ayhan Bilgen gibi konuklar ağırladı.

 Hafta Sonu Ana Haber’i hazırladı.

 Kış döneminde Ana Haber’i sunan Can Ataklı’ya vekaleten yaz döneminde yaklaşık 3 aylık süre boyunca hem Flash Haber Tv Ana Haber’i hem de Flash Haber Tv Hafta Sonu Ana Haber’i sundu.

AYRICA BAKIN

NİCOLE SCHERZİNGER

NİCOLE SCHERZİNGER KİMDİR, HAYATI

Amerikalı şarkıcı, dansçı, söz yazarı ve aktris Nicole Elikolani Prescovia Scherzinger, 1978 yılında Hawaii’de dünyaya …

error: LÜTFEN KOPYALAMAYIN OKUYUN!