GÜLLÜ KİMDİR

15 Ekim 1973 yılında İstanbul’un Beyoğlu ilçesinde doğan Fantezi müziği, ses sanatçısı Güllü ya da kimlikteki adıyla Gül Tut, zor bir çocukluk geçirmiş ve kariyerine küçük yaşlarda gece kulüplerinde şarkı söyleyerek başlamıştır.

1988 senesinde henüz 15 yaşındayken, düğün salonlarında şarkı söyleyerek sahneye çıkan Güllü, gazinocuların kendisine yaşının küçük olması nedeniyle iş vermeye cesaret edememesi yüzünden okuluna dönmek zorunda kalmıştır.

Ancak ailesinin maddi durumu elvermediğinden bir süre sonra okulu bırakıp şarkıcılığa devam etmiştir. ”Kasımpaşalı Güllü” adını kullanarak ve söylediği Roman havalarıyla 1990’lı yıllarda ün kazanan Güllü, yaptığı albümlerle ve özel hayatıyla gündemde yer almıştır.

1994 yılında ”Oyuncak Gibi” adlı ilk albümünü çıkarmış ve bu albümle büyük bir çıkış yakalamıştır. Evlendikten sonra sahnelere bir süre ara veren başarılı sanatçı, 2000 yılında boşanıp sahnelere dönmüştür.

İki çocuk sahibi olan Güllü’nün; Kasımpaşalıyım, Gülüm Var, Oyuncak gibi, Değmezmiş Sana, Balıkesir Bandırma, Benim Vicdanım Rahat gibi hit olmuş parçaları vardır.

Fazla kilolarından kurtulmak için radikal bir karar alarak mide küçültme ameliyatı olan Güllü, 9 ayda 70 kilo vermiştir.

Arabeskin başarılı ismi, uzun yıllar fazla kilolarıyla mücadele etmiş, 2019 yılında tüp mide ameliyatı geçirmiştir.

AYRICA BAKIN

Bennu Yıldırımlar Kimdir Hayatı

Oyuncu Bennu Yıldırımlar, 22 Kasım 1969 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Girit ve Makedonya göçmeni bir aileden gelmektedir. 1969 senesinde Erenköy …

error: LÜTFEN KOPYALAMAYIN OKUYUN!