Hafize Çınar Güner Kimdir

Yazar ve sanat eğitimcisi Hafize Çınar Güner, 1976 yılında İstanbul’da dünyaya geldi.

Çocuk edebiyatı alanında eserler vermektedir.

Resimli kitaplar ve ilkokul çağına yönelik kitaplar yazan Hafize Çınar Güner, 1-3 yaş grubuna yönelik “İda ve Mila Kuş Gibi” ve “Zürafan Ne Sever?” gibi çocuk kitapları serilerinin yaratıcısıdır.

Yirmi senedir çocuklarla drama/tiyatro atölyeleri yürüten Hafize Çınar Güner, yaratıcı drama üzerine kitaplar yayımlamıştır.

Yaşamını halen İstanbul’un Kadıköy ilçesindeki Moda semtinde sürdürmektedir.

Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmenliği üzerine tamamladı. Ankara Üniversitesi’nde yaratıcı drama üzerine yüksek lisans yaptı.

Doktora düzeyinde Çocuk Edebiyatı dersleri aldı.

2005 senesinden bu yana Terakki Vakfı Okulları’nda Yaratıcı Drama öğretmenidir.

2013 senesinde “Yaratıcı Drama Köprüsü” isimli sempozyumun öncülüğünü ve koordinatörlüğünü yaptı.

İlköğretimde Yaratıcı Drama isimli ilk kitabını 2005 senesinde yayımladıktan sonra İlköğretimde Yaratıcı Drama ve Eğitim İçin isimli tiyatro kitaplarını yayımladı.

Çocuklarla yaratıcı drama atölyeleri yapmaya ve onlarla oyunlar sahneye koymaya başladıktan sonra yazma faaliyetlerini artırdı; makaleler, bildiriler, tiyatro metinleri, öyküler kaleme aldı.

“Tilki Toni” nin yaratıcısı olan Güner, “İyi Ki Varsın Tilki Toni” serisi “Özgür Kediler Ülkesinde” isimli kitabı ve “İda ve Mila” isimli serisi dahil olmak üzere on beş resimli kitap yayımlanmıştır.
“Kadıköy Anneleri” web sitesinde “İlk Kitaplığım” isimli köşesinde çocuk edebiyatı yapıtlarını tanıtmaktadır ve “Küçük Kitap Kurtları Buluşmaları” düzenlemektedir.

Çocuk yogası eğitmeni ve hikâye anlatıcısı olarak “Masal Yoga” atölyeleri yürütür.

İki yol Cumhuriyet Kitap Eki’nin “Taş-Kâğıt-Makas” isimli çocuk ve gençlik edebiyatı sayfasını Burcu Yılmaz ve Simla Sunay ile hazırlayan Hafize Çınar, yazılarına aynı ekiple Sanat- kritik sitesinde devam etmektedir.

AYRICA BAKIN

Ben Fero

Ben Fero Kimdir, Hayatı

Rapçi ve söz yazarı Ben Fero ya da gerçek ismiyle Ferhat Yılmaz 25 Şubat 1991 …

error: LÜTFEN KOPYALAMAYIN OKUYUN!