HAYDAR KUTLUER KİMDİR

Türk Halk Müziği’nin ustalarından bağlama sanatçısı Haydar Kutluer Berlin Tiyatrom’da yeni enstrümanı ve yeni besteleri ile sahne alırken; müziğine yeni ve farklı efektlerle sanatçı dostları eşlik etti.

Kutluer’in “Gönül Bağı” adını verdiği Türk Halk Müziği konserinde, kendisini yakın dostları ve “Gönül Bağı Kurduğum” dediği müzisyen arkadaşları da yalnız bırakmadılar.

Haydar Kutluer’e konser boyunca birer eserle, Hasret Güncü, Erdal Güncü, Nevzat Akpınar, Özgür Şepsul, Amélie Legrand ve Çetin Çeto sazları ve sesleri ile eşlik etti.

Repertuarında Anadolu’nun o özgür ruhunu hissettiren türkülerin yanı sıra Ruhi Su ve Zülfü Livaneli gibi sanatçıların eserlerine de yer veren Kutluer, konser boyunca müzikseverleri Berlin‘den Anadolu’ya uzanan mini bir türkü turuna çıkardı.

Özel bağlamasıyla enstrümantal Türk Halk Müziği eserlerine ustaca dokunan Kutluer, zaman zaman şelpe tekniği performansı da sergiledi.

Konser için 2’si özel enstrümantal (Siyah Işık ve Hal’ler), 2’si sözlü 4 beste yapan Haydar Kutluer’in bu eserlerinden biri, usta şair Nazım Hikmet’in “Herkes Gibisin” isimli şiirine yaptığı beste Berlinli müzikseverlerden büyük alkış aldı.

Konserin finalini 13 yıl önce aramızdan ayrılan ünlü Halk Müziği sanatçısı Ali Ekber Çiçek ile özdeşleşen ve Türk Halk Müziği’ne kazandırılan “Haydar Haydar” isimli ezgiyle yapan Kutluer, konsere hazırlık süreci sorusunu, “Uzun soluklu bir hazırlık dönemi oldu, güzel işler yaptım, yaptık arkadaşlarla, az sonra konsere çıkacağız, güzel bir konsere imza atmanın mutluluğu ve heyecanını içindeyim.” dedi.

Haydar Kutluer Çalıştığı Müzik Şirketi Duygu Müzik’tir.

Haydar Kutluer’in Terk Edeyim Seni Adlı Albümün İçeriği:

1. Bilen Var Mi
2. En Iyi Dostundan Sakin Kendini
3. Dönen Dönsün
4. Gönül
5. Havalanma Telli Turnam
6. Her Sabah Her Sabah
7. Kücüksün Güzel
8. Terk Edeyim Seni
9. Olmaz
10. Bulamadim
11. Zalim Felek
12. Yakar Beni

Bernamegeh Türkçe

AYRICA BAKIN

Semra Çağlar Gökalp

Semra Çağlar Gökalp Kimdir, Hayatı ve Hakkında Bilinmeyenler

28. dönem TBMM Yeşil Sol Parti Bitlis milletvekili Semra Çağlar Gökalp, insan hakları aktivisti ve …

error: LÜTFEN KOPYALAMAYIN OKUYUN!