İstanbul merkezli 10 ilde 'sağlık yolsuzluğu' operasyonu

İstanbul merkezli 10 ilde ‘sağlık yolsuzluğu’ operasyonu: 50 gözaltı

İstanbul merkezli 10 ilde gerçekleştirilen operasyonda, hastanelerdeki ilaç ve sağlık malzemelerini satarak dolandırıcılık yaptıkları iddiasıyla aralarında sağlık çalışanlarının da yer aldığı 50 şüpheli yakalandı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, sağlık alanında nitelikli dolandırıcılık suçuyla ilgili çalışma başlattı.

Çalışmalar neticesinde örgütlü olarak 71 suç eylemi yapıldığını ortaya çıkaran ekipler, “devlet hastanesi çalışanı örgüt üyelerinin, SGK Başkanlığı’na fatura edilen ilaçları ve sağlık alanında kullanılan çeşitli malzemeleri kendi zilyedine geçirip kamuyu dolandırdıklarını” ortaya çıkardı.

Ekipler, “şüphelilerin ülke genelindeki devlet hastanelerinden kaçırdıkları çok sayıda malzemeyi suç örgütüne kazandırarak yabancı uyruklu kişilere sattıklarını ve bu sayede yüksek miktarda kamu zararı oluşturarak haksız kazanç elde ettiklerini” belirledi.

Çalışmaların neticeye ulaşmasının ardından İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 13 sağlık çalışanının aralarında bulunduğu 56 şüphelinin yakalanması için İstanbul merkezli 10 ilde eş zamanlı operasyon düzenledi.

50 şüphelinin gözaltına alındığı operasyonda 17’si İstanbul’da toplam 28 şüpheli sağlık kuruluşunda denetim yapan ekipler, çok sayıda yasa dışı ilaç ve tıbbi malzeme de ele geçirdi. (AA)

Bernamegeh Türkçe

AYRICA BAKIN

Kübizm karşıtları neyi savunurlar?

Kübizme karşı çıkanlar genellikle şu argümanları ve savunuları öne sürerler: Geleneksel Sanat Anlayışı Gerçekçilik ve …

error: LÜTFEN KOPYALAMAYIN OKUYUN!