Musa Anter Gazetecilik Ödülleri’ne son başvuru tarihi 10 Eylül, sonuçlar 18 Eylül’de açıklanacak.

Yeni Yaşam’ın düzenlediği 29. Musa Anter ve Özgür Basın Şehitleri Gazetecilik Ödülleri’nde son başvuru tarihi yaklaştı. 5 dalda verilecek ödüllere başvurular, 10 Eylül’de sona erecek, ödül sonuçları 18 Eylül’de açıklanacak.

Musa Anter ve görevi başında şehit düşen özgür basın çalışanları anısına her yıl düzenlenen Musa Anter Özgür Basın Şehitleri Gazetecilik Ödülleri için başvurular başladı. Bu yıl “Türkçe Haber”, “Kürtçe Haber”, “Fotoğraf (Haber Fotoğrafı)”, “Karikatür” ve “Kadın Haberciliği” dallarında 29.’su düzenlenecek yarışmanın sonuçları 18 Eylül’de açıklanacak. Son başvuru tarihi ise 10 Eylül.

“Musa Anter ve Özgür Basın Şehitleri Gazetecilik Ödülleri” yarışmasını bu yıl da Yeni Yaşam Gazetesi düzenleyecek. Dili Türkçe ve Kürtçe olan yarışma, “Türkçe Haber”, “Kürtçe Haber”, “Fotoğraf (Haber Fotoğrafı)”, “Karikatür” ve Gurbetelli Ersöz anısına “Kadın Haberciliği” olmak üzere beş ayrı dalda düzenleniyor.

Katılım koşulları şunlar:

Her katılımcı, sadece bir dalda ve sadece bir eser ile yarışmaya katılabilecek. Başvuru yapılan eserlerin değerlendirmesi, yarışmaya doğrudan gönderilen çalışmaların yanı sıra ön eleme kurullarının seçici kurullara önerileri de dikkate alınarak yapılacak. Gönderilen eserler sahiplerine iade edilmeyecek ve Yeni Yaşam Gazetesi’nde yayınlanabilecek.

Eserlerin,  PTT veya kargo ile aşağıda belirtilen adrese gönderilmesi veya aşağıda belirtilen e-posta adresine gönderilmesi ya da elden bizzat teslim edilmesi gerekmekte. Posta veya kargodan kaynaklı ulaşmayan eserlerin sorumluluğu sahibine ait.

Musa Anter ve Özgür Basın Şehitleri Gazetecilik Yarışması’na katılım koşulları şöyle:

Musa Anter ve Özgür Basın Şehitleri Gazetecilik Yarışması’nın teknik şartnamesinde belirtilen koşullara haiz, eser sahibi herkes yarışmaya katılabilir.

Yarışmaya seçici kurul üyeleri (jüri olduğu yıl) ile Yeni Yaşam gazetesi çalışanları katılamazlar.

Yarışmaya katılan eserlerin daha önce yayımlanmamış ya da 10 Eylül 2021 tarihinden sonra yayımlanmış olması gerekmektedir.

Katılımcı, daha önce ya da bu yarışma ile eşzamanlı yapılan herhangi bir yarışmada ödül, mansiyon ve sergileme almamış eserleriyle katılabilir.

Eserin, daha önce ya da bu yarışma ile eşzamanlı yapılan herhangi bir yarışmada ödül, mansiyon ve sergileme aldığının ortaya çıkması durumunda katılımcı hakkında kural ihlali işlemi uygulanır; alınan ödül iptal edilir. Ödül alınmışsa, katılımcı tarafından iade edilmesi gerekmektedir. Bu işlem diğer katılımcılar için herhangi bir talep hakkı doğurmaz.

Yarışmaya gönderilen eser üzerinde, eser kendisinin olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve jüriyi yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişikliği yapan katılımcı hakkında jüri tarafından kural ihlali işlemi uygulanır.

Fotoğrafların “haber fotoğrafı” niteliği taşıması ve üzerinde oynanmaması zorunludur.

Yarışmaya eser gönderen tüm katılımcıların, şartnamede belirtilen hususları kabul ettikleri kabul edilir. Bu koşullara uymayan katılımcılar yarışma dışı bırakılır.

Eser yayınlanmamış ise, eserin adı, çekildiği ya da çizildiği yer ve zaman; yayınlanmış ise yayınlandığı gazete, dergi, ajans, internet sitesi, TV ile yayın tarihi bilgileri ve yayının bir kopyasının dosyada yer alması gerekmektedir.

Katılımcıların; özgeçmiş, iletişim adresi ve eser hakkındaki bilgi yazısı ile bir adet fotoğrafını başvuru dosyasına eklemelidir.

Başvurular için son tarih 10 Eylül

Jüri üyeleri

Türkçe Haber Jürisi: Tuğrul Eryılmaz, Candan Yıldız, Fatih Polat, Faruk Eren, İbrahim Varlı, Hüseyin Aykol

Kürtçe Haber Jürisi: Leyla Ayaz, Kadri Esen, Suna Tunç, Beritan Zagros, Ramazan Ölçen

Kadın Haberciliği Jürisi: Habibe Eren, Pınar Ural, Bircan Değirmenci, Ceren Sözeri, Elif Akgül

Fotoğraf Jürisi: Çetin Altun, Ramazan Öztürk, Özcan Yaman, Nezahat Doğan, Refik Tekin

Karikatür Jürisi: İmam Cici, Sefer Selvi, Aslı Alpar

Adresler

e-posta: [email protected]

Telefon: 0 212 252 83 99 Fax: 0 212 252 83 90

Adres: Şehit Muhtar Mahallesi Bekar Sokak No: 7/3 Beyoğlu/İstanbul

Yeni Yaşam’ın düzenlediği 29. Musa Anter ve Özgür Basın Şehitleri Gazetecilik Ödülleri’nde son başvuru tarihi yaklaştı. 5 dalda verilecek ödüllere başvurular, 10 Eylül’de sona erecek, ödül sonuçları 18 Eylül’de açıklanacak.

AYRICA BAKIN

Pernell Whitaker Kimdir

Whitaker, hafif siklet, hafif ağır siklet ve hafif orta ağır siklet’te 4 defa Dünya Şampiyonluğu …

error: LÜTFEN KOPYALAMAYIN OKUYUN!