Sonequa Martin-Green Kimdir, Hayatı

Amerikalı kadın oyuncu ve yapımcı Sonequa Martin-Green, 21 Mart 1985 tarihinde Russellville’de dünyaya geldi.

Daha çok internet televizyon dizisi Uzay Yolu: Keşif’in ana karakteri Michael Burnham ve The Walking Dead’de Sasha Williams rolleriyle tanınmaktadır.

Bundan önce, The Good Wife’ta Courtney Wells olarak ilk yineleyici rolünü almadan önce birkaç bağımsız filmde rol almıştır. Daha sonra, Bir Varmış Bir Yokmuş’ta Tamara ve New Girl’de Rhonda olarak yineleyici roller üstlenmiştir.

Bir kız kardeşi ve üç büyük üvey kız kardeşi bulunmaktadır.

Başlangıçta onuncu sınıftayken oyunculuk kariyerine ilerlemeye karar vermeden önce psikolog olmayı planlamıştı.

Oyuncu olma kararında, “16 yaşıma kadar oyuncu olacağımı bilmiyordum. Psikolog olacağımı düşünürdüm, bu ilgi çekici çünkü oyunculuğa çok benzemekte.
İnsan davranışından ve insanların yapmalarına neden olan şeyi yapmaktan etkilenmiştim. Bu aydınlanmayı yaşadığımda 10. sınıfta tiyatro provalarının ortasındaydım. Böylece tiyatro diplomamı Alabama Üniversitesi’nden aldım.”

2007 senesinde Alabama Üniversitesi’nden tiyatro diplomasıyla mezun olduktan sonra,kocası Kenric’in Kaliforniya’ya taşınmadan önce beş sene yaşadığı New York’a yerleşti

Martin-Green, 4 Aralık 2010’dan bu yana aktör Kenric Green ile evlidir.

Princeton, New Jersey’deki McCarter Tiyatrosu’nda Fetch Clay, Make Man oyununda birlikte rol alırken tanıştılar.

2015 senesinde, Los Angeles’ta Martin-Green, Kenric Justin Green Junior adını verdikleri bir çocuğu dünyaya geldi.

Martin-Green, kalın giysiler giyerek ve daha büyük silahlar kullanarak gizlediği The Walking Dead’in beşinci sezonunun çekimleri sırasında hamile kaldı.
Martin-Green ve kocası vegandırlar.

Nisan 2016’dan bu yana, klinik araştırmaları teşvik ederek Stand Up to Cancer (Kansere Karşı Dik Dur) için temsilcidir.

Annesi üç defa kanseri yenmiştir ve kız kardeşinin meme kanseridir.

Martin-Green, ırk, cinsiyet ve cinsel tercihlere dayalı adaletsizlik ve ayrımcılık durumlarına karşı açık sözlüdür.

Alton Sterling ve Philando Castile’ın vefatından sonra, “Siyah. Yaşamlar. ÖNEMLİ.” bildirisini yapmadan önce “Tanrı’nın herkes için bir planı olduğu inancıyla ben, umutsuzluğu sürünerek geriye doğru itiyorum.” demiştir.

Orlando çekiminden sonra Martin-Green, Mina Justice ve onun oğlu Eddie ile ilgili “O sözleri oğlunuzdan duymak… Acıyı hayal edemiyorum. Birçok kişi şu anda çok acı çekiyor. Bu bir trajedi. Bu bir yıkım. Bu nefret. Yalnızca sevgi fethedebilir. Ancak üzerine konuştuğunuz sevgi değil, EYLEM’e dönüştürdüğümüz sevgi. Eyleme geçiyoruz, dua ediyorum. Bu dehşetin dokunduğu herkesin huzur bulması için dua ediyorum.” mesajını paylaşmıştır.
Daha sonra Pulse gece kulübü kurbanlarını destekleyen bir yardım etkinliğine katılmıştır.

AYRICA BAKIN

Şovenizmin tehlikeleri nelerdir?

Şovenizmin bir dizi tehlikesi vardır ve bunlar genellikle toplumlar arasındaki ilişkileri bozabilir, barışı tehdit edebilir …

error: LÜTFEN KOPYALAMAYIN OKUYUN!