Ünal Karahasan Kimdir

Siyasetçi, yazar ve moderatör Ünal Karahasan aslen Erzurum Şenkaya İlçesi nüfusuna kayıtlıdır.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanlığına Kemal Kılıçdaroğlu, Özgür Özel ve Örsan Öymen’den sonra adaylığını açıklayan isim olmuştur.

2011 ve 2015 senelerinde Kocaeli Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili adayı olmuştur.

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümünden mezun oldu.

Facebook açıklamasında şu bilgiler bulunmaktadır.

Ayrıca daha Toplumsal Gelişmeci Paradigma Atölyesi’ nde * YÜZDE YÜZ KİTAP’ta * Şark Vilayetleri M.H. Der. Bşk. İmge Şehrinin Sokakları ve An’a Muhalefet İmgesel Açıklarda Sahici Izdıraplar adlı kitapların yazarıdır.

Adaylık açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Mustafa Kemal Atatürk’ün iki büyük eserine sahip çıkmaya geldim. Merhaba. CHP’nin ebedi lideri, Genel Başkanı Mustafa Kemal Atatürk’tür. Ben CHP’de önemli bir tartışmanın açılmasını önermeye geldim.

Kibir üreten, otoritaryal bir bakış üreten, zaten oryantal bir toplum olmanın kodlarından hepimize zaman zaman sirayet eden benmerkezciliği aşan, yeni bir yönelmeyi tartışmaya geldim. 38. Kurultayımızda Genel Başkanlık organının kaldırılarak Genel Sekreterlik yaklaşımına geçilmesini önermeye geldim.

Bizim partimizin genel başkanları, benim söyleyişimle bundan sonra dediğim olursa genel sekreterleri, partideki hizmetlerinden sonra, ülkeye borçlarını ödedikten sonra bir de dünyaya borçlarını ödemek üzere Sosyalist Enternasyonal Başkanlığı’na gitmelidirler. Çok değerli Genel Başkanımızın partideki görevlerinden sonra Sosyalist Enternasyonal Başkanı olarak görmeyi Türkiye için bir kazanç ve kıvanç olarak hayal ettim.”

AYRICA BAKIN

NİCOLE SCHERZİNGER

NİCOLE SCHERZİNGER KİMDİR, HAYATI

Amerikalı şarkıcı, dansçı, söz yazarı ve aktris Nicole Elikolani Prescovia Scherzinger, 1978 yılında Hawaii’de dünyaya …

error: LÜTFEN KOPYALAMAYIN OKUYUN!