Deniz Demir

Deniz Demir Kimdir, Hayatı

Siyasetçi Deniz Demir, Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya İlçe Gençlik Kolları’nda başlayan siyasi yaşamına, Ankara İl Gençlik Kolları’nda devam etti.

Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları MYK üyesi olarak görev yapmasının ardından, Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları Örgüt ve Örgütlenmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü.

Gençlik Kolları Genel Merkez Yöneticiliği sonrasında iki dönem Cumhuriyet Halk Partisi Ana Kademe Ankara İl Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Demir, 2018 senesinde Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu tarafından Genel Başkan Başdanışmanlığı görevine getirildi.

Cumhuriyet Halk Partisi 37. Olağan Kurultayı’nda Parti Meclisi Üyeliği’ne seçilen Demir, 2023 Türkiye genel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Ankara milletvekili olarak meclise girmiştir.

TBMM Millî Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu üyesidir.

Jeoloji Mühendisi olan Demir, Tünel ve Sondaj işleri yapan iki firmada yöneticilik yapmış olmasının yanında ikinci üniversite olarak Kamu Yönetimi okumuş olup, Türk Mühendis ve Mimarlar Odası (TMMOB) JMO Delegesi’dir.

AYRICA BAKIN

Bennu Yıldırımlar Kimdir Hayatı

Oyuncu Bennu Yıldırımlar, 22 Kasım 1969 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Girit ve Makedonya göçmeni bir aileden gelmektedir. 1969 senesinde Erenköy …

error: LÜTFEN KOPYALAMAYIN OKUYUN!