Yüksel Samast Kimdir, Hayatı

Yüksel Samast, 1967 senesinde Bursa’da dünyaya geldi.

Lise öğrenimini 1983 senesinde Mudanya Lisesi’nde tamamladı.

1987 senesinde Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun oldu.

1987-1988 senelerinde TÜBİTAK Bilgi Teknolojileri Merkezi ve Bilim Adamı Yetiştirme Grubu’nda araştırmacı olarak çalıştı.

Daha sonra, 1989 senesinde Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde yazılım mühendisliği alanında yüksek lisans yaptı ve araştırma görevlisi olarak çalıştı.

1990 ve 1995 senelerinde İngiltere’de Cardiff Üniversitesi Sistem Mühendisliği bölümünde yapay zeka, görme sistemleri ve görüntü işleme alanlarında araştırma ve geliştirme çalışmaları yaptı.

1996 ve 2003 senelerinde İnternet ve web teknolojileri geliştiren, içerik yönetimi, e-ticaret ve sosyal medya çözümleri sağlayan  ilk internet şirketlerinden biri olan FORSNET’in kurucu ortağı ve genel müdürü olarak çalıştı.

2004 ve 2008 senelerinde ilk özel güven kurumlarından biri olan, öncü elektronik sertifika hizmet sağlayıcılarından TÜRKTRUST’ın kurucu ortağı, genel müdürü ve yönetim kurulu üyesi olarak görev yaptı.

2009 ve 2011 seneleri arasında kayıtlı e-posta teknolojileri ve çözümleri ile bilgi güvenliği çözümleri sağlayan VERİON Teknoloji Grubu’nun Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Yüksel Samast, 2012 senesinin başından itibaren kayıtlı elektronik posta hizmet sağlayıcılığı (KEPHS) alanında faaliyetlerini devam ettiren kurumlardan biri olan TÜRKKEP genel müdürü olarak görev yaptı.

AYRICA BAKIN

Bennu Yıldırımlar Kimdir Hayatı

Oyuncu Bennu Yıldırımlar, 22 Kasım 1969 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Girit ve Makedonya göçmeni bir aileden gelmektedir. 1969 senesinde Erenköy …

error: LÜTFEN KOPYALAMAYIN OKUYUN!