Veysel Ulusoy Kimdir Hayatı

Ekonomist Veysel Ulusoy, 1964 senesinde Yozgat’da dünyaya geldi.

Üniversite öğrenimini İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesi, Ekonometri Bölümü’nde 1986 senesinde bitirdikten sonra Milli Eğitim Bakanlığı yurtdışı bursu ile lisans eğitimini ODTÜ’de yapıp, yüksek lisans ve doktora eğitimi için Amerika Birleşik devletleri’ne gitti.

American Language Academy’den (Philadelphia) mezun olan Ulusoy, yüksek lisans eğitimi için Boston’da bulunan Northeastern Universitesi’nde başlamıştır ve sonrasında Syracuse Universitesi’nde 1991 senesinde tamamlamıştır.

1991 ve 1997 seneleri arasında New York’ta Syracuse Universitesi’nde doktora eğitimini de tamamlayan Veysel Ulusoy, 1997 senesinde Galatasaray Universitesi’nde öğretim üyeliğine başladı.

2000 ve 2010 senelerinde Bahçeşehir Üniversitesi öğretim üyeliği görevine devam edip 2006 senesinde profesörlüğe yükseltilmiştir.

2010 ve 2011 senelerinde İstanbul Aydın Üniveristesi’nde İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanlığı yapan Veysel Ulusoy, 2011 senesinden itibaren Yeditepe Üniversitesi’nde görevine devam etmektedir.

2013 ve 2016 seneleri arasında Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürlüğü görevi süresince birçok doktora tezi yönetmiştir ve yayınlar yapmıştır.
Veysel Ulusoy, özellikle finansal piyasaların gelişimi, makroekonomik dengeler, uluslararası ticaret ve finans ile sektörel ekonomik büyüme konusunda araştırmalara imza atmıştır.

Yeditepe Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu Müdürlüğü, Finansal İktisat ABD Başkanı ve Senato Üyeliği yapan Ulusoy birçok uluslararası yayını ve basılmış kitapları bulunmaktadır.

Finansal piyasaların gelişimi, makroekonomik dengeler, uluslararası ticaret ve finans ile sektörel ekonomik büyüme konusunda araştırmalar yapmaktadır.
Veysel Ulusoy’un medeni hali evlidir ve bir kız çocuğu babasıdır.

Veysel Ulusoy, Executive leadership, Küresel değişim ve adaptasyon, Makro ekonomik bakış eğitimlerini vermektedir.

AYRICA BAKIN

Piyale Paşa Kimdir Hayatı

Denizci Piyale Paşa, Sultan Kanuni Sultan Süleyman ve II. Selim döneminde 14 sene kaptan-ı derya …

error: LÜTFEN KOPYALAMAYIN OKUYUN!