Zümra Atalay Kimdir

Mindfulness eğitmeni ve akademisyen Zümra Atalay, 11 Ekim 1979 tarihinde Ankara’da dünyaya geldi.


Atalay, MEF Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümü öğretim üyesidir.


Temel çalışma alanı bilinçli farkındalık, bilinçli farkındalık temelli terapiler, şefkat ve şefkat temelli terapilerdir.


Doktora tezini de bu iki konu üzerine yapmıştır.


TÜBİTAK bursuyla misafir öğretim üyesi olarak bulunduğu Rochester Üniversitesi Psikoloji bölümünde ‘Mindfulness ve Psikolojik İhtiyaçlar’ üzerine bir proje hazırlamıştır.


Ciddi başarılara imza atan Zümra Atalay’ın bu konuyla ilgili Uluslararası indekslerde taranan ve ulusal hakemli dergilerde makaleleri, TÜBİTAK projeleri, ulusal ve uluslararası kongrelerde bildirimleri, yüksek lisans ve doktora düzeyinde vermiş olduğu dersleri yer almaktadır.


Mindfulness Temelli Stres Azaltma Programı (MBSR), Mindfulness Temelli Bilişsel Terapi (MBCT), iş yerlerinde kullanılan Search İnside Yourself (SIY), Okullar için b.foundations ve Mindfulness Temelli Şefkatli Yaşam (MBCL) Eğitici Eğitmenidir.


EAMBA kurulduğundan bu yana aktif üyesidir.


Üniversitede verdiği derslerin ve akademik çalışmaların yanı sıra Mindfulness İnstitute bünyesinde düzenli aralıklarla MBSR ve MBCT grup çalışmaları yurt içi ve yurt dışından alanında uzman kişilerle çeşitli alanlara yönelik mindfulness eğitimleri ve eğitici eğitmenlikleri organize etmektedir.


Ayrıca kurumlara yönelik eğitimler ve bireysel terapi seansları vermektedir.
Psikolog Zümra Atalay alanıyla ilgili kaleme aldığı kitaplarıyla da büyük ilgi görmüştür.

AYRICA BAKIN

Yuri Alekseyeviç Gagarin Kimdir Hayatı

Sovyetler Birliği pilotu ve kozmonotu Yuri Alekseyeviç Gagarin (Rusça: Юрий Алексеевич Гагарин) 9 Mart 1934 tarihinde  …

error: LÜTFEN KOPYALAMAYIN OKUYUN!