Aleksandr Skorobogatov Kimdir

Alexandre Skorobogatov ( Rusça : Алекса́ндр Ви́кторович Скоробога́тов ) , 1963 yılında Grodno’da ( Belarus ) doğdu, şu anda Belçika’nın Antwerp şehrinde yaşayan bir Rus romancı .

Çalışmalarına Minsk’te Devlet Güzel Sanatlar Enstitüsü’nde sinema ve dramatik kompozisyonu konu olarak seçtiği yerde başladı.

Paris’teki Institut Saint-Serge’de ilahiyatçı olarak eğitimine devam etti . Eğitimini Moskova’da Maxim-Gorki Edebiyat Enstitüsü’nde tamamladı .

Yayıncılar tarafından yayınlanması reddedilen genç eserler yazmaya başladı. Bu, onu on dokuz yaşında çeşitli tuhaf işlerden kazanmaya ve böylece gece bekçilerinin gece hayatını veya sirk dünyasını keşfetmeye zorladı.

Son olarak, alışılmadık bir özgürlük alanı keşfettiği Maxim Gorky Edebiyat Enstitüsü’nde okudu.

Bir Belçikalı ile olan evliliği onu, 1992’den beri Antwerp’te yaşadığı Belçika’ya getirdi . Eserlerinin çoğu Felemenkçeye çevrildi ve Fransızcaya çevrilmeye başlandı.

3.100.000 adet basılan Cellat adlı romanı büyük bir başarı elde etti ve edebiyat dergisi Iounost tarafından çağdaş Rus edebiyatının büyük bir eseri olarak kabul edildi 1 .

Eserleri:

Cellat , 1989.
Çavuş Bertrand , 1991, 2004’te revize edildi (Fransızcaya Véra başlığı altında çevrildi , Rusçadan Dany Savelli tarafından çevrildi, Editions Autre ).
Majestelerinin İzleyicileri , 1994
Susuz Arazi , 1997 2002’de revize edildi
Kokain , 2003
Meçhul Bir Kızın Portresi , 2008

AYRICA BAKIN

Ben Fero

Ben Fero Kimdir, Hayatı

Rapçi ve söz yazarı Ben Fero ya da gerçek ismiyle Ferhat Yılmaz 25 Şubat 1991 …

error: LÜTFEN KOPYALAMAYIN OKUYUN!