Ali Babacan: ”Enflasyonun uzmanı biziz. Biz biliyoruz”

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, “Enflasyonu bir sen biliyorsun. Seni tutuyorum. Sen düzeltirsin.” diyen vatandaşa, “Uzmanı biziz. Biz biliyoruz” diye cevap verdi.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Aydın’ın Kuşadası ilçesinde vatandaşlarla sohbet etti.

Babacan ile konuşan emekli bir vatandaş “‘Enflasyon yok’ diyorlar. Her şey üstte. Bitik durumdayız. Ne duruma geldik. İnsanlarda para yok. Hep yalan dolanla bu ülke nasıl yönetilecek? Ben anlamıyorum. Kuşadası’nda kiralar olmuş 4500 lira. Kirada oturuyorum, iki çocuk var. Nasıl geçineceğiz biz” sözleriyle ekonomiye tepki gösterdi.

Babacan bunun üzerine “Emekli maaşını devletin TÜİK’e açıklattırdığı düşük enflasyon kadar arttırıyorlar. Gerçek hayat, katlanarak pahalanıyor. Sorun orada” diye konuştu.

Babacan ayrıca “Yoğun çalışıyoruz. DEVA Partisi’ni tanıtıyoruz, anlatıyoruz. Yeni bir partiyiz ama altılı masaya da katkımızı veriyoruz” ifadelerini kullandı.

Babacan’ı gören bir diğer vatandaş da “Enflasyonu bir sen biliyorsun. Seni tutuyorum. Sen düzeltirsin. Kimse düzeltemez. Ekonomiyi senin düzelteceğini duyup seni görmeye geldim” dedi. Babacan bu sözlere “Uzmanı biziz. Biz biliyoruz” diye karşılık verdi.

AYRICA BAKIN

Led Zeppelin Kimdir Hakkında bilgi

Led Zeppelin, 1968 senesinde Jimmy Page tarafından kurulan İngiliz kökenli bir rock müzik grubudur. Rolling …

error: LÜTFEN KOPYALAMAYIN OKUYUN!