'bedava ev' izdihamı

Bingöl’de ‘bedava ev’ izdihamı: 1 daire için 23 bin 700 kişi başvurdu

Yaklaşık 20 yıldır Kanada’da yaşayan Bingöllü bir iş insanı, memleketinde farklı metrekarelerde bir site yaptı.

Siteden 2+1 odalı bir evi kurayla ücretsiz vereceğini açıklamasının ardından çekilişe 23 bin 700 kişi başvurdu.

Başvuruların ardından yapılan çekilişle 5 çocuk annesi Zehra Yıldız, hiçbir ücret ödemeden evin sahibi oldu.

Bingöllü iş insanı Fesih Zeki Mert, memleketine gelerek yatırım yapmak istedi. Fesih Zeki Mert, kentte konut alanında proje hayata geçirdi.

Mert, 2+1 odalı bir evi kurayla ücretsiz bir şekilde verileceğini açıkladı.

Hiçbir ücret ödemeden ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar sabahın erken saatlerinde alana geldi. Ev sahibi olmak isteyen 23 bin 700 kişi başvuruda bulundu.

Çekiliş töreninde konuşan Mert, “Bir dairemiz inşallah Bingöl’de ihtiyaç sahibi bir ailemize vereceğiz. Bu arkadaşa huzurunuzda bedelsiz satış sözleşmesini ve anahtarını vereceğiz. İlk iş günü olan Pazartesi günü de tapusunu vereceğiz. Bu son olmayacak. İnşallah bundan sonrada her 3 ayda bir Türkiye’de böyle sosyal sorumluluk projelerimize devam edeceğiz. Kanada’da kazandığımız paranın yüzde 15’ini sosyal sorumluluk projelerine harcıyoruz. Burada da inşallah yüzde 20’sini bu tür projelere harcayacağız” dedi.

“Bana mı çıkacak dedim, şansa bana çıktı”

Yapılan çekilişte talihli 48 yaşındaki Zehra Yıldız oldu. 5 çocuk annesi ve ev hanımı olan Zehra Yıldız, evin kendisine çıkmasından dolayı mutlu olduğunu belirterek, “Ben gidecektim, bana mı çıkacak dedim şans bana çıktı” diye konuştu.

İş insanı Mert’e teşekkür eden Yıldız ve beraberindekiler kurdele kestikten sonra kendisine çıkan evin içerisini gezdi. (T24)

Bernmaegeh Türkçe

AYRICA BAKIN

Henry James Kimdir Hayatı

Amerikalı yazar Henry James, 15 Nisan 1843 tarihinde ABD’de dünyaya geldi. 19. yüzyılın sonlarında ve …

error: LÜTFEN KOPYALAMAYIN OKUYUN!