BIRİNDAR ALİ

BIRİNDAR ALİ KİMDİR

Son dönem Kürt müziğinin dikkat çeken genç sanatçılarından biride kimlikteki adı Mehmet Ali Basut olan Batman doğumlu Birîndar Alî’dir.

Bugüne kadar Rabin Kurdino başta olmak üzere Şiyar bin, Delalê, Batmanê Batmanê, Kanî Kanî, Çavreş gibi çektiği bir çok kliple dinleyicilerin sevgisini kazandı.

En çok dinlenen kliplerinden biri olan Kanî Kanî klibi 2013 yılında Akademi Müzik firması tarafından tamamlanarak dinleyicilere sunulmuştu.

Birîndar Alî’nin en çok izlenen ve akılda kalan kilibi Şahê Bedo ile çektiği Batmanê Batmanê idi.

Söylediği şarkılar ve sosyal medyada yaptığı siyasi paylaşımlar gerekçe gösterilerek “örgüt propagandası” ve “cumhurbaşkanına hakaret” iddiasıyla gözaltına alınmıştı.

İstanbul’da gözaltına alınan Bırindar Ali, Güngören İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürülmüştü. Bir gün gözaltında tutulan sanatçı, ifade işlemlerinin ardından Bakırköy’de çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Metris 1 No’lu T Tipi Cezaevi’ne gönderilmişti.

BERNAMEGEH

UYARI: Yazıların izinsiz kopyalanması ve Web Sitelerinde yayınlanması kesinlikle yasaktır. Hakkınızda yasal işlemlerin başlatılabileceğini lütfen unutmayın!

AYRICA BAKIN

Gülçin Hatıhan Kimdir Hayatı

Tiyatro ve dizi oyuncusu Gülçin Hatıhan, 21 Aralık 1972 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi.İlk, orta ve …

error: LÜTFEN KOPYALAMAYIN OKUYUN!