BURAY KİMDİR

Pop şarkıcı Buray Hoşsöz veya tanınan sahne adıyla Buray,15 Haziran 1984 tarihinde Lefkoşa’da dünyaya geldi.

Buray Hoşsöz lise öğrenimini Türk Maarif Kolejinde gördükten sonra, eğitimine Doğu Akdeniz Üniversitesinde devam etmiştir.

2005 senesinde Doğu Akdeniz Üniversitesi Müzik Bölümünden mezun oldu.

Buray, 2007 senesinde yüksek lisansını Glamorgan Üniversitesinde Müzik Prodüksiyonu ve Ses Mühendisliği üzerine tamamlamıştır.

Avustralya’da tanıştığı söz yazarı ve besteci Gözde Ançel ile birçok şarkıya imza atan Buray, başta Ferhat Göçer’in “Unutmuş Çoktan” şarkısı olmak üzere; Ömür Gedik ve Selim Gülgören gibi sanatçılara da çeşitli besteler verdi.

Bir taraftan da Melbourne’deki stüdyosunda ilk albümü “1 Şişe Aşk”ı hazırladı.

Haluk Levent, Kuzey, Rober Hatemo, Soner Arıca, Gökhan Tepe, Berksan, İzel gibi birçok sanatçıya Kıbrıs konserlerinde gitarist olarak eşlik etti.

Solistliğini yaptığı “Sensitive Vibrations” grubuyla ve “Acoustic Ceremony” projesiyle çeşitli konserler verdi.

2004 senesinde “United Boyband” grubunun solisti olarak Kıbrıs Eurovision elemelerinde 125 yarışmacı arasından finale kaldı.

İngiltere Royal Alexandra Palace’ta konser veren Buray, 2008 senesinde “Yanayım” isimli şarkıyla hızlı bir çıkış yapan Babutsa grubunun albümündeki çoğu şarkıya aranjörlük yaptı ve gitar çaldı.

Kıbrıs’ta birçok sanatçının albümünde aranjörlük yapan Buray, KKTC’deki çok sayıda televizyon programının orkestra şefliği görevini de üstlendi.

“1 Şişe Aşk” albümünün çıkış parçası “İstersen” oldu.

Sözleri Gözde Ançel’e, bestesi Buray ve Gözde Ançel ikilisine ait olan “İstersen” şarkısının düzenlemesi de Buray’ın imzasını taşımaktadır.

Akustik ritimleri ve Buray’ın kendine has vokaliyle seslendirdiği “İstersen”, radyolar ve dijital platformlarda yerini aldı.

Şarkı, Türkiye resmî listesinde 1 numaraya yükselmeyi başardı. Albümün ikinci klibi “Sen Sevda mısın” şarkısına çekildi.

Şarkı, Türkiye resmî listesinde 1 numara olma başarısı gösterdi.

“Sen Sevda mısın”ın ardından üçüncü klip olarak “Kimsenin Suçu Yok” şarkısı yayımlandı.

AYRICA BAKIN

Florence Pugh Kimdir Hayatı

Florence Pugh, 3 Ocak 1996 tarihinde Oxford, İngiltere’de dünyaya geldi. Tam ismi Florence Rose C.M. …

error: LÜTFEN KOPYALAMAYIN OKUYUN!