CANKAT ERDOĞAN KİMDİR

Cankat Erdoğan, 1982 senesinde Ankara’da dünyaya geldi.

İlköğretim, Ortaokul ve Lise öğrenimini Ankara’da tamamlamıştır.

Küçük yaşlarda gönül verdiği türkü ve müzik kariyerine ailesinin desteğiyle adım atan Cankat Erdoğan’ın babası Sivas’lı Halk Ozanı Hasan Erdoğan’dır.

Bağlama ve amatör olarak da keman çalan Cankat Erdoğan 1998 yılında TRT Gençlik Korosu’na iyi dereceyle giriş yapmıştır ve 2 sene görev almıştır.

Daha sonra TRT Türkiye Ses Yarışmasına katılmıştır ve yarışmada Bölge birincisi olmuştur.

2001 senesinde askerlik vazifesini yerine getirmek amacıyla müzik kariyerine bir süre ara vermek zorunda kaldı.

Askerlik vazifesini tamamlar tamamlamaz, İstanbul’da ilk kaseti, “Sevdalıyım”ı müzikseverlerle buluşturdu.

17 Şubat 2005 tarihinde “Alın Uzağa Götürün” isimli ikinci kasetini ASC Müzik’ten çıkaran Cankat Erdoğan’a bu kaseti oldukça şans getirmiştir, bu kaseti sayesinde pek çok etkinliklere ve konserlere katılma imkanı elde etmiştir.

Bağlama ve keman çalmanın dışında söz ve beste çalışmalarında da bulunmuştur.

Cankat Erdoğan, ikinci albümünde bulunan “Nazlı Yârim Dönmedin” ve “Alın Uzağa Götürün” isimli şarkılarının bestesini kendisi yapmıştır.

2008 yılında farklı bir sound ile hazırladığı ve dinleyicileri tarafından merakla beklenen “Duy” adlı 13 şarkıdan meydana gelen albümünü piyasaya süren Cankat Erdoğan,Takvimler 2012 yılını gösterdiğinde bu sefer sevenlerinin karşısına “Zamanı mıydı?” albümüyle çıkarak sevenlerine sürpriz yapmıştır.

2014 yılında Bir Vakit ve 17.Ekim.2019’da Deli mi? (7Şarkı) albümlerini çıkaran sanatçı 12 Haziran 2020 tarihinde son albümü Perişan’ı, (6 Şarkı) piyasaya sürdü.

Sanatçının toplamda 7 albümü ve 10 profesyonel klip çekimi bulunmaktadır.

2021 senesinde “Sebebim Sensin” adlı 3 eserden oluşan maxi single çalışmasını piyasaya çıkaran Cankat Erdoğan’ın bu çalışmasıyla sevenlerinin takdirini toplamayı başardı.

Bu single çalışmasında İlk klibi “Sebebim Sensin” şarkısına çeken Cankat Erdoğan, ikinci klibi de sürekli istek alan “Yel Girdi” adlı şarkısına çekti.

Bestesi Erkan Yavuzer’e ait bulunan “Sebebim Sensin” şarkısının son rötuşlarını alanında uzman isim Özgür Abbak yaptı.

AYRICA BAKIN

“HAYATA DAİR” KENAR NOTLARI

TEMEL DEMİRER   “Hayatını gerçeğe ada.”[1]   Toprağın üzerinde yaşadığını sanan ölülerin giderek arttığı bir …

error: LÜTFEN KOPYALAMAYIN OKUYUN!